Komentari 26

Nema stopera, nema problema! Dinamo nadomak svog rekorda

7

Dinamo nikada, otkako je HNL-a, nije neku sezonu otvorio bez primljenog gola u prve četiri službene utakmice. A evo mu prilike. No, Livaković može do rekorda i ako kapitulira u Koprivnici...

Dinamo je uspješno, s tri pobjede, krenuo u novu sezonu. Nogometaši Nenada Bjelice prvo su protiv Rijeke (1-0) osvojili Superkup, onda trijumfom (Lokomotiva 3-0) otvorili novu prvenstvenu sezonu, a jučer su stigli i do pobjede (2-0, Saburtalo) u svom europskom debiju. Nenad Bjelica može biti zadovoljan rezultatima, u Maksimiru sve funkcionira kako treba, a Dinamo još nije primio niti jedan gol.

Trening Dinama u Tbilisiju 00:52

Mreža Dominika Livakovića "čista" je već 270 minuta, a u zadnjih osam sezona Dinamo bi svaki put u prve tri utakmice bar jednom kapitulirao.

Zagrepčani nikada u svojoj povijesti, otkako je HNL-a, nisu sačuvali svoju mrežu u prve četiri službene utakmice. A evo im prilike. Dominik Livaković će ove subote u Koprivnici tražiti rekord, postati prvi golman Dinama koji će na otvaranju sezone skupiti četiri utakmice bez primljenog gola.

Dinamova 'jedinica' do rekorda može i ako kapitulira kod Slaven Belupa, samo svoju mrežu mora sačuvati čistom do 48. minute. Tada bi bez primljenog gola na otvaranju sezone bio 318 minuta, a Dražen Ladić je 1992. godine (u prvoj povijesnoj HNL sezoni) prvi gol na vratima Dinama primio nakon 317 minuta..

Bjelica je u uvodne tri utakmice koristio čak 19 nogometaša (Ademi, Atiemwen, Gavranović, Gojak, Hajrović, Kadzior, Leovac, Lešković, Livaković, Majer, Marin, Moro, Oršić, Perić, Petković, Pinto, Stojanović, Šitum i Šunjić), prigodu nije dobilo još samo devet igrača. A to su Zagorac, Horkaš, Moharrami, Dilaver, Theophile, Gvardiol, Moubandje, Olmo i Andrić.

Tbilisi: Prva utakmica 2. pretkola kvalifikacija UEFA Lige prvaka, FC Saburtalo - GNK Dinamo

Zanimljiv je podatak kako Dinamova obrana još nije kapitulirala, a Bjelica niti jednom nije koristio udarni stoperski par (Dilaver - Theophile), pa niti "programiranog" lijevog beka - Francoisa Moubandjea. Svi vjeruju kako će Dinamo s njima biti još bolji i još čvršći. Maksimalnih 270 minuta u prve tri utakmice sezone za sada su skupili tek Livaković, Lešković, Perić, Leovac, Ademi i Kadzior.