Komentari 429

Dinamo je junački pao: Raheem džoker, 'modri' mogli i do boda

14

Dinamo je dugo držao 'nulu' na Etihadu, ali ulaskom Raheema Sterlinga City je dobio 'novu dimenziju' u igri. Zabio je Raheem u 66. minuti pa je u 90. zabio i Foden kad je Dinamo ganjao remi

Izabranici Nenada Bjelice mogu uzdignute glave napustiti travnjak Etihada. Odlično su se držali protiv jedne od najboljih momčadi na svijetu koja ih je slomila u 66. minuti, a na kraju iz kontre zabila i za 2-0 (0-0). Pep Guardiola nije dugo mogao pronaći rješenje za odličnu obranu Dinama, ali Raheem Sterling ipak je klasa za sebe.

Od prvog sučevog zvižduka 'građani' su preuzeli inicijativu i po bokovima pokušavali slomiti Dinamo. Nije uspijevalo Pepovoj mašineriji doći do ozbiljnije prilike u prvih petnaestak minuta pa su 'modri' dobili dodatni vjetar u leđa nakon početne nervoze. Tad je uslijedilo nekoliko odličnih lopti Davida Silve, a Sergio Agüero pravio je pomutnju u Dinamovoj obrani koja je ipak na kraju izlazila kao pobjednik.

Champions League - Group C - Manchester City v GNK Dinamo Zagreb

Velike zasluge za 'nulu' u prvom dijelu ima i Dominik Livaković koji je izašao 'oči u oči' s Agüerom i pročitao Argentinca. U 21. minuti je nakon odlične akcije prečku zatresao Ilkay Gundogan, a nakon toga uspjeli su malo smiriti igru izabranici Nenada Bjelice i posložili se u obrani.

Do poluvremena nije bilo opasnijih šansi i s velikom 'nulom' otišlo se na odmor. U nastavku je uraganski krenuo City, a Pep Guardiola shvatio je da mora ubaciti najbolje što ima - Raheema Sterlinga. I Englez mu se zahvalio na najbolji mogući način. Nekoliko je puta probio lijevu stranu i Petra Stojanovića, a zatim je odlično reagirao u petercu na dodavanje Mahreza i zabio za vodstvo 'građana'

Dinamovci se tada nisu predavali, Bjelica je ubacio Gojaka, Gavranovića i Atiemwena, želio je taj bod na Etihadu. Mogao je Dinamo zabiti da je Petković produžio loptu na desnu stranu za Danija Olma u jednoj kontri, ali odlično ga je pročitao Otamendi. Otvorili su se 'modri' u posljednjim trenutcima utakmice i to ih je koštalo još jednog gola u posljednjoj minuti kad je zabio mladi Phil Foden.

Susret 2. kola Lige prvaka između Manchester Cityja i Dinama

Bila je to dobra utakmica Bjeličinih ratnika, ali kako to obično biva, nijedan poraz ne može biti 'dobar'. Zadovoljni mogu biti prikazanim, a sad slijedi prava borba u dvije utakmice protiv Šahtara koji je na San Siru iznenadio Atalantu (1-0).