Komentari 145

Džoker Gojak sredio je Slaven: Dinamo odjurio na veliki 'plus'

15

Dinamo je pobijedio Slaven Belupo 1-0 u Koprivnici golom Amera Gojaka koji je zabio pobjednički gol u 89. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru. "Modri" imaju +10 u odnosu na Osijek

Najlošiji napad lige ipak nije uspio zaustaviti najboljeg. Dinamo je golom džokera s klupe Amera Gojaka svladao Slaven Belupo u Koprivnici 1-0 u posljednjoj utakmici 15. kola HNL-a. Lider prvenstva tako je maksimalno iskoristio niz neuspjeha konkurenata iz "velike četvorke".

Situacija je uoči reprezentativne stanke, iz perspektive Dinama, sljedeća: Osijek zaostaje deset, a Rijeka i Hajduk čak 12 bodova. Može se tako reći kako su Zagrepčani napravili jedan od ključnih koraka u borbi za naslov prvaka.

POGLEDAJTE VIDEO:

Dinamo slavi pobjedu nad Slaven Belupom

Ovako se slavilo u svlačionici GNK Dinamo Zagreba nakon pobjede. Ozlijeđeni Hillal Soudani raspjevan, a Doumbia u pozadini 'baca' selfieje!

Posted by Goal Hrvatska on 5. studenoga 2017

Kao što i rezultat sugerira, nije to bila osobito napeta utakmica. Slavenova obrana stajala je visoko, a "modri" su čak pet puta u prvom poluvremenu upadali u zamku zaleđa. Jedinu pravu šansu u tom razdoblju imao je Dani Olmo u 25. minuti, kad je loptu s ruba šesnaesterca neometan poslao visoko preko gola.

Cvitanovića je mogla zabrinuti i ozljeda Hilala Soudanija koji je tri minute prije odmora, držeći se za zadnju ložu lijeve noge, uz bolnu grimasu izašao iz igre, a zamijenio ga je Ante Ćorić. Ostaje vidjeti o čemu se točno radi...

Dinamo je veliku većinu utakmice držao loptu u svom posjedu, ali sve je to bilo dosta jalovo jer je Slaven stajao duboko u svom šesnaestercu i koncentrirano se branio. Tek je Ángelo Henríquez imao dvije šanse iz solidne pozicije - jednu glavom i jednu nogom - ali promašio je obje i, za kaznu, preselio na klupu ustupivši mjesto Arminu Hodžiću.

Pravi potez s klupe, iz perspektive Marija Cvitanovića, bilo je pak uvođenje Amera Gojaka u 87. minuti umjesto Nikole More. Bosanskohercegovački veznjak samo je dvije minute kasnije zabio pobjedonosni gol glavom nakon jednog od brojnih ubačaja Amira Rrahmanija s desne strane. Bio mu je to prvijenac u sezoni.

Slaven tako ni nakon tri mjeseca, 11. utakmicu zaredom u HNL-u, nije uspio pobijediti i ostaje na sedmom mjestu ljestvice s 14 bodova, samo jednim više od devetoplasirane Cibalije i mjesta koje donosi razigravanje za ostanak u elitnom društvu. U idućem kolu za dva tjedna Slaven ide u goste Rudešu, a Dinamo dočekuje Lokomotivu.