Komentari 201

'Modri' pobjednici skupine i s ovih 0-0, ali teško su oštećeni

14

U susretu petog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su u Istanbulu odigrali 0-0 protiv Fenerbahčea i osigurali prvo mjesto u skupini i prije zadnjeg kola. Dalje prolazi i Fener s drugog mjesta

Nakon što je u prva četiri kola upisao četiri pobjede i prvi put nakon 1970. godine osigurao 'europsko proljeće', Dinamo je u Istanbulu tražio bod kojim bi osigurao i prvo mjesto u skupini. Premda je Fener dominirao već dio utakmice 'Modri' su uspjeli sačuvati svoju mrežu i ostvariti cilj.

POGLEDAJTE GALERIJU IZ ISTANBULA

Europa League - Group Stage - Group D - Fenerbahce v GNK Dinamo Zagreb Europa League - Group Stage - Group D - Fenerbahce v GNK Dinamo Zagreb Europa League - Group Stage - Group D - Fenerbahce v GNK Dinamo Zagreb
21
| Foto: OSMAN ORSAL

Turska momčad je bolje otvorila susret i dominirala je veći dio prvog poluvremena. Hrvatski prvak je u prvih 45 minuta imao jednu priliku. U 10. minuti Stojanović je opalio izvana, Gavranović promijenio smjer lopte, a Harun Tekin uz puno muke zaustavio pokušaj napadača Dinama.

Oko sokolovo: Pa ovo ne može biti faul ni u jednoj ligi svijeta!

Domaćin je najbliže golu bio u završnici prvog dijela kada je Valbuena ubacio iz kornera, Livaković izletio u prazno, a Škrtel promašio cijela vrata.

U drugom dijelu gosti su zaigrali daleko bolje. U 74. minuti opasno je zaprijetio Bruno Petković, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora je obranio Tekin. U 87. minuti sjajnu priliku imao je i Stojanović no pogodio je okvir gola.

Dinamo je ovom utakmicom produžio niz bez poraza u Europskoj ligi na deset utakmica ostvarivši pritom šest pobjeda i četiri neodlučena ishoda. Posljednji put 'modri' su u ovom natjecanju poraženi 27. studenog 2014. od Astre (0-1).

Kakva je to lakrdija od suđenja: Austrijanac je uništio Dinamo

Robert Schörghofer, austrijski sudac, je krivac što Dinamo nije pokorio Istanbul. Čovjek nije svirao penal, a to je morao vidjeti. Prekršaj nad Danijem Olmom bio je dvostruki, i rukom i nogom, a Austrijanac s par metara to nije vidio.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht Spartak Trnava su također odigrali bez golova. Ivan SantiniAntonio Milić nisu nastupili za belgijski sastav.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 13 bodova, Fenerbahče ima osam bodova i osigurao je prolaz, Spartak ima četiri boda, dok je Anderlecht ostao na začelju s dva boda.

U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.