Komentari 19

Doktor bez lijeka za Čilića: Marin je u četvrtfinalu Moskve

1

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Moskvi nakon što je u hrvatskom okršaju 2. kola pobijedio Ivu Karlovića sa 6-1, 7-6 (5).

00:59

Bio je to njihov sedmi međusobni susret i četvrta Čilićeva pobjeda. Posljednji su put igrali prije dvije godine u polufinalu turnira na travnatoj podlozi u nizozemskom 's-Hertogenboschu, kad je u tri seta slavio devet godina stariji Zagrepčanin. Ovog puta bolji je bio Čilić koji je pobjedu ostvario nakon sat i 24 minute igre.

Dr. Ivo operira i dalje: Spasio je meč loptu za dvoboj sa Čilićem

Čilić je uraganski ušao u meč i uz dva breaka poveo je sa 5-0. Karlović je tek u svom trećem pokušaju osvojio svoj servis smanjivši na 5-1, da bi Čilić u idućem gemu sigurno odservirao za vodstvo 1-0 u setovima nakon 28 minuta igre.

Karlović je u prvom setu imao velikih problema sa svojim najjačim oružjem, servisom. Upisao je tek jedan as servis uz skromnih 39 posto prvog servisa.

U drugom setu vidjeli smo daleko neizvjesniju borbu. Čilić je prvom gemu imao dvije break lopte, no "Div sa Šalate" je obje spasio. Karlović je svoju priliku dočekao u osmoj igri, kada je imao dvije vezane i ukupno tri break prilike, ali nijednu nije iskoristio.

Trener o Goerges: Igraš protiv Karlovića sa velikim grudima

Set je na koncu razriješen u trinaestoj igri. Prvi je do prednosti stigao Čilić koji je poveo sa 4-2, Karlović je izjednačio na 5-5, ali je Marin potom osvojio dva gema u nizu za konačnu pobjedu.

Karlović je u prvom kolu pobijedio Slovenca Aljaža Bedenea sa 6-4, 6-7 (5), 7-6 (6), dok je Čilić kao 3. nositelj Kremljin kupa bio slobodan. Sada ga u četvrtfinalu čeka Francuz Jeremy Chardy koji je u susretu 2. kola pobijedio Srbina Miomira Kecmanovića sa 6-3, 6-4.

Dosad su igrali pet puta, a Čilić vodi 3-2 u pobjedama. Posljednji put su igrali prije dvije godine u Monte Carlu, a slavio je Čilić 6-3, 6-0. (dk)