Komentari 47

Dr. Ivo rutinski slomio Talijana i ušao u povijest Wimbledona

1

Ivo Karlović je bez većih problema prošao prvu prepreku na Wimbledonu, Talijana Arnaboldija (3-0). U karakterističnom tie breaku je u trećem setu potvrdio pobjedu, a u prva dva seta slavio je oduzimanjem servisa

Hrvatski tenisač, 40-godišnji Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 6-4, 6-4, 7-6 (4) pobjedi protiv Talijana Andree Arnaboldija u 1. kolu do koje je stigao za samo sat i 40 minuta. Ovom je pobjedom Karlović sa postao najstariji igrač na Wimbledonu još od 1975. i Kena Rosewalla i Nealea Frasera. Rekorder je Australac Bob Howe koji je 1971. zaigrao sa skoro 46 godina.

Karlović je protiv 219. igrača svijeta odlično servirao, imao je čak 72 posto ubačenih prvih servisa te realizaciju od čak 92 posto u takvih situacijama uz 21 pogođeni as. Stoga niti ne čudi kako Arnaboldi nije uspio osigurati niti jednu "break-loptu" tijekom čitavog dvoboja.

S druge strane, Karlović je realizirao dvije od četiri prilike za oduzimanje servisa suparnika. U prvom setu jedinu "break-loptu" naš je veteran osigurao kod rezultata 4-4 i odmah ju iskoristio, dok je u drugom setu kod rezultata 3-3 stigao do 0-40 na servis Arnaboldija te realizirao treću od te tri vezane prilike za "break".

Suparnik Karloviću u 2. kolu bit će bolji iz ogleda između sedmog nositelja Grka Stefanosa Tsitsipasa i Talijana Thomasa Fabbiana.