Drama u Beogradu: Hrvatska je nakon petaraca izgubila finale

1

Hrvatski juniori u Beogradu nisu uspjeli ponoviti uspjeh seniora iz Budimpešte. Hrvatska mladost ispod 20 godina izgubila je od Grčke u finalu Svjetskog prvenstva i to na način koji će dodatno još neko vrijeme boljeti. Grci su tek nakon izvođenja peteraca postali svjetski prvaci, a mi ćemo žaliti za vodstvom od 5:2 koje smo imali u posljednjih deset minuta utakmice, piše sportarena.hr

Naša obrana popustila je u završnici utakmice, dok se kod Grka razbranio golman Zerdevas. Najozbiljniju prednost imali smo u 21. minuti kada je Zović zabio za 5-2, no onda smo počeli griješiti. Krizni trenuci obrane vratili su protivnika u igru - u 22 minute primili smo samo dva gola, da bi u tri zatim primili četiri komada.

Kod naših je briljirao Paparić koji se poigravao s Grcima, ali nije bilo dovoljno. Grci su se digli uz dosta sreće, kada smo se već obranili, odbila im se lopta u ruke i 02:21 prije kraja bili smo na početku, na 6:6. Štoviše, minutu kasnije u minusu.

Ušli smo u posljednju minutu, dobili napad s igračem više, Zovićev pokušaj nije prošao, još je jedan Grk ubrzo izletio van, ali sekunde su curile, a naši i dalje bez udarca. Činilo se da je gotovo, a onda Dašić u posljednjoj sekundi nalazi Merčepa, a ljevoruki jugaš uvodi nas u rulet peteraca.

A ondje Grci, nažalost, precizniji. Lazić je u drugoj seriji promašio, a iako je izbornik od četvrte pokušao s Podrugom na vratima, Grci nisu mogli promašiti.

Hrvatska – Grčka 10:12 (2:1, 2:1, 1:2, 2:3 – 3:5)

Hrvatska: Čubranić (12 obrana), Podrug; Dužević 1, Zović 2, Merčep, Butić, Dašić, Pejkovi 1ć, Pavličević, Lazić 1, Burić 1, Biljaka 1, Paparić

Grčka: Zerdevas (10 obrana), Polymeris; Skoumpakis, Gardikas 2, Gkiouvetsis 1, Nikolaidis 1, Papanatsasiou 1, Giannopoulos, Mouratidis, Delagrammatikas, Troulos 1, Masmanidis 1, Kapetanakis

Igrač više: Hrvatska 4/13, Grčka 4/10

Peterci: Hrvatska 0/0, Grčka 0/0