Komentari 27

Golman u nokdaunu! Posavca okretali na bok i vadili mu jezik

1

Deset minuta prije kraja ružno su se sudarili Posavec i njegov suigrač Goldaniga, mladi je hrvatski golman izgubio svijest, ali nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći, ustao je i nastavio te dobio ovacije

Juventus je lako upisao očekivana tri boda pobjedom 4-1 kod kuće nad Palermom.

Barzagli i Chiellini ozlijeđeni su, a Mandžukić je odrađivao suspenziju zbog kartona, dok je Allegri još neke odmarao, pa je početna postava Juventusa bila: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Benatia, Alex Sandro; Marchisio, Khedira; Sturaro, Dybala, Pjaca, Higuain. Mladi Moise Kean (16) počeo je na klupi.

Pjanić je ostao na klupi, za Palermo su počeli Posavec i Nestorovski, dok je Šunjić u 50. minuti ušao umjesto Jajala.

Vatreno je za bivšeg Interova golmana Josipa Posavca bilo je već u petoj minuti, kada je Dybala iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. U 13. Juve je poveo, nakon što je Posavec zaustavio udarac Higuaina, ali je Marchisio natrčao i zabio svoj prvi gol nakon svibnja 2015.

U 18. je minuti Nestorovski lukavo pucao i namučio Buffona, koji je ipak skrenuo loptu u korner. Tri minute potom Khedira je promašio zicer, a u 37. Balogh je imao veliku šansu za izjednačenje, ali Asamoah je spasio.

Ono što nije uspio u petoj - iz vrlo slične pozicije - Dybala je uspio u 40. minuti - iz slobodnog udarca krasno je preko zida pogodio u rašlje za 2-0. Kako je Palermo njegov bivši klub, gol nije burno slavio...

Da bi u 63. minuti Higuain zabio svoj 19. gol sezone za 3-0, čime je izbio na vrh strijelaca Serie A.

Deset minuta prije kraja ružno su se sudarili Posavec i njegov suigrač Goldaniga. Mladi je hrvatski golman izgubio svijest, u pomoć su mu pohitali igrači jedne i druge momčadi, okrenuli su ga na bok i morali mu vaditi jezik iz usta da se ne uguši. Nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći, ustao je i nastavio te dobio ovacije gledatelja u Torinu.

Još je u 87. minuti zaustavio Cuadrada koji je išao sam na njega! No, Dybala je nakon odličnog Higuainova dodavanja u 88. zabio za 4:0. Marko Pjaca odigrao je 90 minuta, nekoliko se puta upustio u svoje karakteristične prodore, driblinge, ali ostao je bez konkretnog učinka.

Bila je to 29. uzastopna domaća prvenstvena pobjeda Juventusa i deseta za redom nad Palermom.