Drogba donio FA Cup Chelseaju proiv Uniteda

1

Susret je odlučen tek na kraju drugog produžetka, kad je Didier Drogba postigao gol (116') na asistenciju Franka Lamparda

Nakon sedam godina, finale FA Cupa vratilo se kući. Oko 90.000 sretnika na novome Wembleyu, među njima ipak puno više Manchesterovih navijača, burnim pljeskom pozdravili su princa Williama, koji je prije utakmice u ime kraljevske obitelji pozdravio igrače. Chelsea je pobijedio 1-0, Drogba je odlučio. Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, bila je to partija šaha dvojice velikih trenera, ali u nastavku se igra rasplamsala te smo vidjeli nekoliko odličnih prilika na obje strane. Drogba je za Chelsea pogodio vanjsku stranu vratnice, a Rooney je s dva solo prodora, od kojih je jedan bio s centra, kad je prošao četiri-pet Chelseajevih igrača, pokušao savladati Čecha, ali se ovaj nije dao iznenaditi. U regularnom dijelu vrijedi izdvojiti priliku Ronalda, kad je pred kraj utakmice prošao po desnoj strani, ali je Portugalac na klupi Chelseaja bio presebičan. U produžecima Manchester je krenuo puno bolje, a priliku utakmice potkraj prvog produžetka imao je Ryan Giggs, koji je na ubačaj Rooneya utrčao na pet-šest metara od Čecha, ali nije dobro zahvatio loptu te je ona završila u naručju češkoga golmana. U 116. minuti - trenutak odluke. Drogba je dodao loptu do Lamparda, ovaj ju je iz prve gurnuo iza zadnje linije Manchester Uniteda, gdje je reprezentativac Obale Bjelokosti odlično reagirao i zabio gol.