Eduardo zabio Arsenalu, cijeli stadion mu je pljeskao!

1

U 64. minuti ušao je u igru, Emirates je ustao na noge i zapljeskao hrvatskom reprezentativcu iako je bio u 'krivom' dresu. Uskoro je Eduardo zabio i gol

Arsenal je nemilice punio mrežu Šahtara, a Eduardo da Silva s klupe je nemoćno promatrao poraz svoje momčadi. U 64. minuti ušao je u igru, a cijeli Emirates je ustao na noge i zapljeskao hrvatskom reprezentativcu iako je bio u 'krivom' dresu. Na tribinama je bilo nekoliko transparenata, a jedan je glasio:

- Welcome home (dobrodošao kući).

Ukrajinska momčad primila je još dva gola, a onda je Dudu zabio gol. Primio je loptu i poslao dijagonalu Jadonu, nakon njegovog centaršta lopta je dugo padala, natrčao je Eduardo i 'isprve' je pospremio. Nije slavio, a stadion je opet zapljeskao majstoru. Nisu  mu zaboravili sve golove i dvije i pol godine među 'topnicima'.  Završilo je 5-1...

Najatraktivnija utakmica dosadašnjeg dijela Lige prvaka igrala se u Madridu. Real i Milan kombinirano su osvojili 16 naslova u ovom natjecanju, a zvučna imena nisu opravdala pompozne najave, pogotovo Milan. Real je dominirao bez pravih prilika, a onda su u samo 60 sekundi sve riješili. Prvo je zabio Cristiano Ronaldo iz 'slobodnjaka', a praktički u idućem napadu Ozil. Mourinho je vjerojatno dečkima rekao da stanu na loptu jer do kraja nisu imali ozbiljnih ambicija, a ovakvi Rossoneri im ništa nisu mogli.

U Munchenu se oslabljeni Bayern silno mučio s Clujem. Gubili su 1-0 do 32. minute, a onda su Rumunji zabili dva autogola, za rubriku 'vjerovali ili ne'. U završnici prvog poluvremena Traore je išao jedan na jedan s Buttom i pogodio je stativu. I u nastavku su Bavarci imali problema. Gomez je zabio u 77., a Culio opet smanjio pa je posljednjih sedam minuta Allianz Arena 'drhtala' do sučevog zvižduka. Pranjić je igrao cijelu utakmicu, Olić je zbog ozljede bio na tribini, a Bjelanović je za goste igrao od 76. minute.