Komentari 35

Europska liga, prvo kolo: Dinamo - Anderlecht 0-2

6

Na Maksimiru naš prvak igra protiv Anderlechta u prvom kolu Europske lige. Dinamovci love prvu pobjedu protiv neugodnih Belgijaca u skupini A

2'
Krenuo je Dinamo po prvu pobjedu u Europskoj ligi, postavili su se modri čvrsto i ofenzivno i izborili dva kornera u nizu
8' Anderlecht je isključivo orjentiran na obranu
9' Prvi udarac u okvir uputio je Vrdoljak, golman Proto siguran
10' Nakon kombinacije Sammira i Ettoa na desnoj strani povratnu loptu nije dobro zahvatio Mandžukić, bila je to dobra prilika
15' Anderlecht je izveo prvi korner, bez opasnosti
21' Mandžukić je prvi igrač u povijesti koji je prigovorio petom sucu.... pao je nakon kontakta u 16 m, ali od penala ništa
30' Anderlecht se i dalje brani, bez želja za napadačkom igrom
34' Najbolja dinamova šansa, sa 10 metara Mandžukić nakon povratne lopte Ettoa puca preko gola
39' Mandžukić srušen na 20 metara, ali nijedan od šest sudaca ne vidi to kao faul
45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo puno bolji, samo fali gol
46' Počelo je drugo poluvrijeme i to bez izmjena s jedne i druge strane
48' Sjajno je Sammir proigrao Moralesa koji loše puca s desne strane i lopta odlazi u aut
52' Konačno i Anderlecht nešto pokušava. Nakon kornera netko od igrača gostiju pucao je glavom pokraj gola
55' Deset igrača Anderlechta stoji iza lopte i čeka... bunker Belgijaca zasad Dinamo ne može probiti
60' Anderlecht je malo 'uspavao' Dinamo. Borba se sada odvija uglavnom na sredini terena, ali Belgijci i dalje ne idu nešto previše u napad
69' Jurčić mijenja i umjesto Papadoupoulosa ulazi Miroslav Slepička
74' GOL! Slobodnjak sa 30 metara, pucao je Bernandez, lopta je prošla ispod živog zida i Butina nije mogao ništa. Trebao je bolje reagirati
77' Poptuni potop na Maksimiru, kiša je počela padati, igrači Dinama još su u šoku od primljenog gola
80' Sivonjić je minutu nakon ulaska odmah zaprijetio, ali lopta je otišla pokraj gola
85' Etto izlazi, a njegovo mjesto zauzima Tomečak. Dinamo ne uspijeva opasnije zaprijetiti Belgijcima
88' GOL! Kontra Anderlechta i gol. Zabio je Legear
KRAJ UTAKMICE Dinamo je izgubio 2-0