Komentari 125

Nakon drame penala: Kovačić i društvo u finalu Europske lige

1

Ruben Loftus-Cheek načeo je Nijemce u 28. minuti, no nakon pogreške Luisa u 49. minuti Jović je izjednačio. Produžeci nisu odlučili pobjednika, ali je Kepa briljantno skinuo dva penala i odveo Kovu i društvo u finale

Chelsea je u finalu Europske lige!

Nakon drame penala i produžetaka, 'plavci' su u penalima bili bolji 4-3 i prošli u finale gdje ih čeka Arsenal. Prevagnuo je Belgijac Eden Hazard koji je zabio odlučujuć penal, kao i golman Kepa Arrizabalaga s dvije obrane iako je Chelsea odmah u startu bio u zaostatku u penalima.

A Chelsea je bolje krenuo u utakmicu, u 28. poveo golom Rubena Loftus-Cheeka koji je s lijeve strane briljantno matirao golmana Eintrachta Kevina Trappa. Blago je zafelšao loptu, pogodila je dalji kut, Trapp nije mogao ništa!

Ipak, Rebić i društvo nisu popuštali pa su odmah u startu drugog dijela nakon kiksa Davida Luisa izjednačili golom Jovića koji je bio strijelac i u prvoj utakmici.

Prilike su i dalje sijevale na obje strane, Luis i Zappacosta loptu su skidali s crte, a na drugoj strani Azpilicueta je zabio u nadoknadi, no gol je poništen zbog prekršaja. Stiglo se i do penala, a u njemu je Chelsea ipak bio bolji! No, u početnoj je prednosti pri raspucavanju penala bio Eintracht.

Kevin Trapp obranio je drugi udarac serije raspucavanja Azpilicueti, a Guzman je golom potvrdio veliku prednost gostiju. No u četvrtoj se seriji penala ukazao Kepa koji je ostao na sredini gola i nogom obranio šut Hintereggera, da bi u petoj seriji skinuo i penal Paciencie te dao priliku Hazardu koji je zabio peti penal za prolazak Chelseaja i finale Europske lige.

Mateo Kovačić je igrao svih 120 minuta, imao nekoliko odličnih dodavanja, no nije pucao penale, a Rebić je zamijenjen u 93. minuti.

Finale Europske lige igra se 29. svibnja u Bakuu.