Komentari 29

Fenjeraš srušio Parižane: PSG je poveo pa izgubio kod Dijona

1

Francuski prvak PSG izgubio je treći put ove sezone. Na gostovanju kod Dijona sve je dobro krenulo za Parižane koji su poveli u 19. minuti, ali su domaćini s dva gola (2-1) uzeli velika tri boda i odmaknuli se s začelja

Icardi, Di Maria i Mbappé predvodili su napad Parižana, ali nisu uspjeli srušiti fenjeraša Dijon! Naprotiv, domaćini su nakon primljenog gola uspjeli zabiti dva (2-1) i tako uzeti vrijedna tri boda za bijeg s posljednjeg mjesta tablice francuske lige.

A sve je krenulo dobro za Parižane. Kontrolirali su utakmicu i zabili u 19. minuti. Di Maria je poslao odličnu loptu prema Mbappéu koji lukavo vara golmana domaćih i zabija za 0-1. Obično se kaže kako se slabije momčadi treba samo načeti, a onda će biti lako. No, to nije bio slučaj i sa žilavim Dijonom.

Rijedak je slučaj da prvi gol zabijete u 50. a drugi u 47. minuti, no upravo se to dogodilo. Prvo je u petoj minuti sučeve nadoknade loptu u mrežu nakon slabe reakcije Navasa i gostujuće obrane u mrežu poslao Chouiar. Na odmor se otišlo s 1-1, ali nije taj rezultat dugo stajao na semaforu.

Ligue 1 - Dijon v Paris St Germain

Nakon dvije minute nastavka Cadiz se riješio trojice igrača PSG-a i odličan prodor završio golom kroz noge Keyloru Navasu. Vidio je Tuchel da se domaći ne šale pa je ubacio Kurzawu umjesto Bernata, ali možda je i malo zakasnio s ubacivanjem Cavanija te Draxlera koji nisu uspjeli napraviti ništa u posljednjih 15 minuta utakmice.

Tako je dosad posljednjeplasirana momčad Ligue 1 uzela vrijedna tri boda i došla na 18. mjesto te se bodovno izjednačila (12) sa 17. Toulouseom i 16. Strasbourgom. PSG (27) je i dalje vodeći s osjetnom prednosti ispred drugoplasiranog Nantesa (19).