Komentari 91

Hrgović je prvak Europe! Prvi Hrvat na tronu nakon Parlova

Hrgović je prvak Europe! Prvi  Hrvat na tronu nakon Parlova
11

Hrvatska nakon 1973. godine opet ima europskog boksačkog prvaka! Filip Hrgović osvojio je zlato u Bugarskoj. Dominirao je Zagrepčanin u finalu EP-a protiv Nijemca

Filip Hrgović (23) novi je europski prvak u superteškoj kategoriji! Zagrepčanin je prvi Hrvat nakon Mate Parlova na europskom tronu. Hrvoje Sep osvojio je brončanu medalju u poluteškoj kategoriji i upotpunio povijesni dan za hrvatski boks.

Hrgović , koji je bio svjetski juniorski prvak 2010., dominirao je u sve tri runde protiv gorostasa od dva metra i 115 kg. Schulz gotovo da nije uspio zadati našem borcu pravi udarac, dok je Hrgović u svakoj rundi plasirao po nekoliko ozbiljnih udaraca.

Sva tri bodovna suca bila su za Filipa koji je postao drugi Hrvat s naslovom europskog amaterskog prvaka u boksu. Mate Parlov bio je prvak u poluteškoj kategoriji u Madridu 1971. i Beogradu 1973., ali Hrvatska nikad nije imala prvaka u "kraljevskoj" kategoriji. Filip je 42 godine nakon njega osvojio europsko zlato...