Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Nemilosrdna 'furija' je u finalu! Zabio i Olmo, čeka ih Njemačka

None Foto: Nick Potts/Press Association/PIXSELL 8

Moćna 'furija' pokazala je svoju dominaciju! Nakon početnog zaostatka u potpunosti su izdominirali i s 4-1 (2-1) sigurno ušli u finale. Dani Olmo zabio je gol, a za naslov europskog prvaka borit će se s Njemačkom

Mladi Španjolci se ne šale! Pokazali su još jednom predstavnici 'furije' svoju moć i s 4-1 (2-1) protiv Francuske ušli u finale Europskog prvenstva. Nemoćno su izgledali 'tricolori' koji se nisu mogli mjeriti s boljim protivnikom, a gol je zabio i Dinamov Dani Olmo.

Spain U21 v France U21 - UEFA European Under-21 Championship - Semi Final - Mapei Stadium | Autor: Nick Potts/Press Association/PIXSELL Foto: Nick Potts/Press Association/PIXSELL

No, početak nije izgledao tako. Poveli su Francuzi nakon penala u 16 minuti koji je zabio Mateta. do tog su se trenutka grčevito branili, ali sijevnuli su tada na polovicu Španjolske i poveli. No, 'furija' je tad krenula još jače i u 28. minuti izjednačila nakon spretne reakcije Roce nakon kornera.

Nastavili su napadati Fuenteovi izabranici, ali izgledalo je da će se na odmor ići s izjednačenim rezultatom. No u posljednjoj minuti sučeve nadoknade zablistao je Oyarzabal te izborio i zabio penal za potpuni preokret. na poluvrijeme se otišlo s 2-1 za Španjolsku, a imao je što reći svojim igračima trener Ripoli.

U nastavak su opet furiozno krenuli Španjolcima, a u 47. minuti zabio je Dani Olmo nakon krasne akcije na asistenciju Ruiza. devetnaest minuta kasnije nokautirani su Francuzi lijepim golom Mayorala. Svjesni su bili 'tricolori' da su tri gola prevelik zalogaj i do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Španjolci su tako zasluženo ušli u finale Europskog prvenstva gdje će igrati protiv Njemačke koja je u prvom polufinalu bila bolja od Rumunjske (4-2). Polufinalisti natjecanja plasirali su se na Olimpijske igre.

Finale je na rasporedu u nedjelju, 30. lipnja, s početkom u 20 sati i 45 minuta.

Španjolska

4
:
1

Francuska

28' Roca, 45'+5' Oyarzabal (11m), 47' Olmo, 67' Mayoral
16' Mateta (11m)
  • KRAJ

Gotovo je, imamo i druge finaliste! Moćna 'furija' pokazala je što može i na kraju sa zaslužena četiri gola izborila finale u kojem će igrati protiv Njemačke. Susreta za treće mjesto nema, a Francuzima utjeha može biti plasman na Olimpijske igre.

• 92'

Ovakvim potezima možemo samo zapljeskati! Soler je izbio sam ispred Bernardonija i prekrasno ga lobao, ali požrtvovni Ballo Toure u zadnji je trenutak sa same crte spasio siguran gol i potop 'tricolora'. Za to je zaslužio pljesak okupljenih, ali i veliku zahvalu svog golmana.

• 90' Nadoknada

Nunez je dobio žuti karton nakon klizećeg prekršaja blizu šesnaesterca, a devedeset je minuta isteklo. Četvrti je sudac pokazao četiri minute nadoknade.

• 88'

Bilo je ovo blizu! Dani Olmo uzeo je loptu na dvadesetak metara od francuskog gola i snažno zapucao, ali lopta je otišla tik pored stative. Kakva bi to priča bila, a u Zagrebu bi još zadovoljnije trljali ruke nego što li to sad rade.

• 87'

Pokušavaju Francuzi, ali svim njihovim napadima lagano odolijeva moćna 'furija'. Španjolci su svjesni da su već u finalu, dok su Francuzi pomalo i odustali. Još je malo do kraja utakmice.

• 85'

Zadnja zamjena u redovima 'furije'. Iz igre je izašao Fabian Ruiz, a ušao je Merino.

• PAUZA

Nova pauza za osvježenje obje momčadi. Trener Francuske ima posljednju priliku da svakom igraču što očekuje od njega u ovom skoro nemogućem pothvatu, dok je na Španjolcima zadatak da utakmicu što lakše privedu kraju.

• 74' Zamjena

Zamjena u redovima Španjolaca. Iz igre izlazi Dani Ceballos, dok u igru ulazi Soler. Još je sedamnaestak minuta do sučeve nadoknade.

• 71' Zamjena

Još jednom mijenja ripoli. Izašao je Mateta, a ušao Marcus Thuram. Pokušava rippoli ojačati igru prema naprijed, ali tri gola u 20 minuta protiv ovako moćne Španjolske vjerojatno su prevelik zalogaj.

• 66' GOL

Koliko je sreće sad imao golman Francuske! Bernardoni je nespretno reagirao nakon udarca Mayorala, lopta mu je izmigoljila ispod ruku i na njegovu sreću otišla u korner. Ali nedugo nakon toga sreća ga je zaobišla jer je Mayoral zabio i poslao Španjolce u polufinale. S ovakvom igrom Francuzi više nemaju što tražiti!

• 62' Zamjena

Evo i zamjene kod Španjolaca. Igru napušta strijelac drugog gola Mikel Oyarzabal, dok će u igru drugi napadač, Borja Mayoral.

• replacement

58' Zamjena

Prva zamjena u redovima Francuske i Ripoli vazi veznjaka za napadača. Iz igre je izašao kapetan Lucas Tousart, dok je ušao Moussa dembele. Francuzi više nemaju što čekati, moraju uhvatiti dva gola zaostatka.

• 52'

Još jednom Bernardoni! Spasio je sada francuski golman svoju momčad od totalnog raspada. dobro je stranu probio Fornals, ali pravovremeno istrčavanje Bernardonija spriječilo je francusku katastrofu. U nokdaunu su 'tricolori'!

• 47' GOL OLMO

Evo Danija Olma! nakon slabijeg izdanja u prvom dijelu,  mladi je dinamovac odlično otvorio nastavak laganim golom! Sve mu je namjestio Ruiz nakon odlične akcije 'furije', a nije se morao puno mučiti igrač dinama već je samo gurnuo loptu u gol za veliko slavlje Španjolaca! Francuzi sad za finale moraju 'preko planine'!

• 46'

Francuzi su prvi istrčali na travnjak i čekali Španjolce da izađu. Furija ima prednost, ali Ripoli je sigurno spremio neko iznenađenje za nastavak. S centra su krenuli Francuzi.

• 45' POLUVRIJEME

Uzbudljivih 45 minuta je iza nas, a zasad su finalisti Španjolci! Nije sve dobro krenulo za 'furiju', nakon odličnog početka dobili su gol iz penala. No, nisu očajavali već su se spretnom reakcijom Roce nakon kornera vratili u utakmicu, a u zadnjoj minuti prvog dijela Oyarzabal je zabio penal za veliki preokret.

'Tricolori' sad moraju krenuti u napad, a imat će im što za reći Ripoli na poluvremenu. Nastavak slijedi kroz petnaestak minuta.

• 45' +5' GOL

Oyarzabal se odlično snašao, Konate ga je 'sapleo' po nogama i to je penal! kakav šok za 'tricolore', mogli bi na odmor otići sa rezultatskim zaostatkom. Loptu je uzeo igrač na kojemu je bio prekršaj i poslao loptu u jednu, a dosad odličnog Bernardonija u drugu stranu. 'Furija' vodi!

• 45' Nadoknada

Četvrti je sudac pokazao pet minuta nadoknade.

• 44'

Pokušao je Nunez petom nakon kornera, ali nije to bilo uspješno. Njegov je udarac otišao iznad gola. smirila se malo igra u nastavku nakon pauze za osvježenje, izgleda da su momčadi zadovoljne rezultatom i čekaju predah.

• 35'

Oštro se igra u polufinalu, ne štede se ni jedni ni drugi. Podijeljena su već tri žuta kartona, a sigurno ćemo ih vidjeti još jer su mladići iznimno raspoloženi, ali i nervozni te pomalo neoprezni u startovima.

• 28' GOL

Kako skida Bernardoni! Mnogi bi nakon ove godine rekli da iza sebe ima dvadeset godina iskustva, a tako i izgleda. No, nekoliko trenutaka kasnije bio je nemoćan nakon grozne reakcije svoje obrane nakon kornera. Ostao je sam Roca na 'odbijancu' kojeg je obranio Bernardoni i poslao ga u gol. Španjolci su opet u igri!

• 25'

Još se jednom lopta 'šeće' po petercu! Firpo je ušao u šesnaesterac i trčao sve do pet metara, zavrnuo loptu prema sredini, ali opet promašio sve. Nedugo nakon toga zbog nepotrebnog prekršaja žuti je karton dobio Španjolac Ruiz.

• 23'

Odlični colin Dagba iznesen je na nosilima jer moguće da je došlo do teže ozljede. Držao se za glavu na nosilima bočni igrač 'tricolora', izgleda da je nešto stvarno pošlo po zlu. Umjesto njega je u igru ušao Amian.

• 17'

Kakva obrana Sivere! Odličnu su akciju odigrali Francuzi, Ikone je s lijeve strane ubacio prema petercu i gurnuo Matetu u čistu situaciju, ali njegov odličan udarac maestralno brani golman Španjolske. Mogao je to biti nokaut 'furije', ali golman ih je održao 'na životu'!

• 14' GOL

Reine Adelaide utrčao je u šesnaesterac i nakon malog dodira s Firpom pao. Sudac je sudio penal za Francusku, a nakon pregleda u VAR sobi odlučeno je kako je sve regularno. Pucao je Mateta lagano u desnu stranu i zabio za vodstvo Francuza!

• 8'

Dani Olmo kao da je odsječen jer 'furija' sve napade gradi preko lijeve strane. Francuzi ih uglavnom dobro neutraliziraju, ali još nisu uspjeli ozbiljnije prijeći centar. Bit će ovo 'prava šahovska partija' na nogometnom terenu.

• 5'

Velika prilika za Španjolce! Prošao je po lijevoj strani Fornals i ubacio neugodnu prizemnu loptu prema petercu, ali Konate je nespretnim klizećim startom na karaju ipak spasio svoj gol. Moglo je ovo biti jako opasno da se Oyarzabal našao ispred Francuza, no ovako ostaje 0-0.

• POČETAK 1'

Krenula je utakmica, a prvi su s centra krenuli Španjolci.

• SASTAVI

Petnaestak je minuta do početka utakmice, a poznati su i sastavi u kojima će momčadi istrčati na travnjak.

• NAJAVA

Nakon što su u prvom polufinalu Nijemci porazili Rumunje (4-2) i tako osigurali svoje mjesto u polufinalu, u borbu za drugo finalno mjesto krenuti će Španjolska i Francuska.

Španjolska mlada reprezentacija u polufinale je došla nakon poraza od Talijana (3-1) i dvije pobjede - protiv Belgije (2-1) i Poljske (5-0). U njihovim redovima igra i predstavnik Dinama i HNL-a, mladi Dani Olmo, koji si je predstavama u dosadašnjem dijelu prvenstva podigao cijenu za još koji milijun.

Francuzi su pak u polufinale ušli kao najbolja drugoplasirana momčad sa 7 bodova iz skupine C. Pobijedili su naše 'mini vatrene' 1-0, Engleze 2-1 i remizirali su s Rumunjima (0-0).

Očekuje nas još jedan nogometni spektakl u režiji ponajboljih svjetskih mladih igrača.