Komentari 73

Francuzi slomili Španjolce, nije im pomogao ni odlični Šterbik

1

Krenuo je drugi krug utakmica rukometnog SP-a. Derbi između Francuske i Španjolske završio je pobjedom Dinartove momčadi 33-30, a Španjolci mogu žaliti za propuštenim prilikama

Mogli su Španjolci do iznenađenja na startu drugog kruga, ali uspjeli su prokockati sve prilike za povratak u utakmicu. Na kraju su ipak zasluženo slavili Francuzi (33-30), ali valja priznati kako je čudan sudački kriterij bio dodatan vjetar u leđa.

IHF Handball World Championship - Germany & Denmark 2019 - Main Round Group 1 -  France v Spain

Jurišali su Francuzi u prvom poluvremenu, imali i +5, ali povratak na gol Arpada Šterbika omogućio je Španjolskoj da na odmor otiđu s dva gola zaostatka. Mogli su imati i -1, ali nisu iskoristili posljednji napad koji im je donio novi/stari golman.

U nastavku je Ribera pokušao s igrom 7 na 6 i to ga je diglo do vrha i bacilo natrag do dna. Stigli su Španjolci do 18-18 na krilima opjevanog Šterbika, ali u sljedeće dvije minute primaju četiri gola i na dva koraka naprijed, rade četiri koraka unatrag. Održavali su prednost Dinartovi izabranici sve do pet minuta prije kraja.

Tada Francuska dolazi na -2 (32-30), ali iskusni Francuzi nisu dopustili povratak na -1 već su se obranili 15 sekundi prije kraja. Stali su tada Španjolci, neki su već i čestitali Francuzima, a u posljednjoj je sekundi bez obrane zabio francuski igrač za konačnih +3.

Igrač utakmice bio je Španjolac Sole sa devet zabijenih golova. Kod Francuza su po šest golova zabili Fabregas i Mem.

Slijedi dan odmora za Španjolsku, a Francuzi već sutra igraju protiv Islanda.

FRANCUSKA - ŠPANJOLSKA 33-30

• Domoulin skida zicer s krila i ne dopušta Španjolcima da dođu na -1! Mogli smo imati pravi triler u završnici, ali umjesto toga Dinart ima timeout
  • Čudan sudački kriterij dodatan je vjetar u leđa ionako boljim Francuzima. Mogli su Španjolci na -3, ali umjesto toga Francuzi iz svojevrsne polukontre odlaze na +5- Poludio je španjolski izbornik Ribera na sudački dvojac i zaradio dvije minute isključenja
  • Ili ipak ništa od toga, Francuzi su opet zablistali u dvije minute i otišli na +5
  • Evo i Španjolaca. Malo Šterbik, malo sreća i opet su tu, na 'blizu, al daleko' rezultatu -3
  • Neće, pa neće. Izborili su Španjolci sedmerac i dvije minute, ali dosad nepogrešivi Sole pogađa prečku. Kažnjavaju to Francuzi i Mem zabija za novih +5
  • Probudio se i Gerard na drugom golu. Još su uvijek Španjolci u 'crnoj rupi', ali srećom u nesreći vratili su Arpada u reprezentaciju
  • Raspali se Španjolci u dvije minute. Prvo se suci nisu mogli dogovoriti hoće li suditi faul u napadu Francuza ili dvije minute Španjolcima pa su se odlučili za ovo drugo. Nakon toga smračilo se 'hispanosima', a Francuzi rade seriju 4-0
  • Veliki Arpad Šterbik vratio je Španjolce u egal! Dvije velike obrane za dvije munjevite kontre i Španjolska je izjednačila rezultat, opet je zabio Sole
  • Počelo je drugo poluvrijeme
  • Veliki pljesak dvorane krajem drugog poluvremena dobio je Arpad Šterbik koji je ušao u igru umjesto danas nevidljivog Pereza de Vargasa i odmah obranio tri 'mrtvaca' Francuzima, a Španjolska se od -5 vratila na -2. Imali su Španjolci i posljednji napad, ali nisu uspjeli zabiti za -1 pa je ostalo 17-15.
  • 'Tricolori' su u vodstvu od samog početka, a Španjolce u igri drži odlični Sole koji je u prvih 30 minuta zabio nevjerojatnih 8 od 15 golova svoje ekipe.
  • Francuska i Španjolska igraju prvu utakmicu drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Danskoj i Njemačkoj.