Komentari 27

Fulao penal u zadnjoj minuti i srušio neslavni rekord Kalinića

1

Apsolutni antijunak dana bio je Newcastleov Brazilac Kenedy. On je prvo u 33. minuti trebao dobiti izravni crveni karton nakon što je udario Camarasu bez lopte, ali mu je sudac Pawson progledao kroz prste

U prvoj subotnjoj utakmici engleske Premier ligeNewcastle je na gostovanju kod Cardiffa odigrao 0:0, ali daleko od toga da je to bila dosadna utakmica kako bi možda rezultat sugerirao!

Bilo je šansi, ali je prvenstveno bilo - grubosti. A apsolutni antijunak dana bio je Newcastleov Brazilac Kenedy. On je prvo u 33. minuti trebao dobiti izravni crveni karton nakon što je udario Camarasu bez lopte, ali mu je glavni sudac Pawson progledao kroz prste.

Zatim je uspio izjednačiti neslavni rekord Nikole Kalinića iz ožujka 2010. godine protiv Birmingham Cityja. Naime, nije u uvodnih 45 minuta imao ni jedno točno dodavanje!

I kao šlag na tortu, u 96. minuti je promašio kazneni udarac kojim bi Newcastle došao do tri boda. Točnije, obranio mu ga je domaći vratar Etheridge. A bila je to zapravo kozmička pravda jer je Morrison nakon ubačaja sa strane rukom igrao van kaznenog prostora, ali je Pawson "stisnuo" penal...

Dodajmo i da je u 66. minuti Pawson pokazao izravni crveni Haydenu iz Newcastlea zbog starta s leđa na Murphyja.