Genk i Ivan Fiolić osvojili su 4. naslov prvaka u povijesti kluba

1

Hrvatski krilni napadač Ivan Fiolić osvojio je naslov prvaka Belgije sa svojim Genkom. Tom belgijskom prvoligašu to je četvrti naslov prvaka u povijesti, prvi nakon osam godina suše

Nogometaši Genka po četvrti su put u svojoj povijesti osvojili naslov prvaka Belgije, oni su u četvrtak navečer u pretposljednjem, 9. kolu Lige za prvaka na gostovanju kod Anderlechta odigrali 1-1, ali i taj bod im je bio dovoljan jer je istovremeno branitelj naslova Club Brugge, kojega vodi hrvatski trener Ivan Leko, izgubio sa 0-2 na gostovanju kod Standarda u Liegeu.

Stoga kolo prije kraja Genk ima 51 bod, nedostižna četiri više od drugog Club Bruggea.

U Bruxellesu je Genk poveo preko Heynena (11), a izjednačio je Bolasie (65). Ivan Santini odigrao je čitavu utakmicu za Anerlecht, koji je sada šesti na ljestvici sa 32 boda, koliko ima i peti Gent, dok je Ivan Fiolić ostao na klupi Genka.

Club Brugge je u Liegeu sat vremena imao igrača više, ali nije ga uspio iskoristiti. Štoviše, u posljednjoj četvrtini utakmice je Marin (68-11m, 90) osigurao pobjedu Standardu. Alen Halilović ostao je na klupi domaćih, koji su sada treći na ljestvici sa 39 bodova, koliko ima i četvrti Antwerpen, dok je Karlo Letica ostao na klupi Club Bruggea.

Genk je dosada osvajao naslove 1999., 2002. i 2011. godine.

Ivan Fiolić je ove sezone odigrao četiri utakmice u belgijskom prvenstvu, odnosno 65 minuta, ali bez konkretnijeg učinka. Ovo mu je sedmi trofej u karijeri jer osim naslova prvaka Belgije ima i četiri prvenstva Hrvatske i dva kupa s Dinamom.