Komentari 210

Kontre nisu bile dovoljne: Gent preko Depoitrea srušio Rijeku

3

Borila se Rijeka, ali pali su u drugom dijelu. Riječani su izgubili od Genta 2-1 u prvoj utakmici playoffa Europske lige. Poveli su preko Halilovića krajem prvog dijela, a onda je Depoitre u drugom dijelu preokrenuo...

Riječani su došli u Gent sa jasnim ciljem, izboriti rezultat koji im daje šanse za prolazak u grupnu fazu Europske lige. Prepustili su Gentu posjed lopte, igrali su disciplinirano, pa su svi pokušaji belgijskog kluba da ugrozi vrata Rijeke u prvom poluvremenu bili jalovi.

Rijeka se branila i izgubila, ali rezultat jamči vatreni revanš!

Jedina prigodu domaćini su imali u 36. minuti i to nakon pogreške Acostyja. On je u opasnoj zoni izgubio loptu, što je omogućilo Jaremčuku da izbije sam pred gol Rijeke, ali je loše pucao.

Rijeka je povela u 40. minuti iz situacije koja nije previše obećavala. Tibor Halilović je uposlio Čolaka u kaznenom prostoru, on ju nije uspio uštopati, ali lopta se odbila do Halilovića, koji sa deset metara iskosa trese mrežu.

'Poveli, otišli na odmor, a onda kao da se nismo ni vratili...'

Na startu drugog poluvremena Gent je još više pritisnuo riječku obranu. Nakon dva neuspješna pokušaja glavom, Jonathana Davida u 46. i Deipotrea u 48. minuti, Gent je izjednačio u 57. minuti. Jaremčuk se probio po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio u peterac, a Laurent Depoitre neometan zabija za 1-1.

Pritisak Genta još je jednom urodio plodom u 71. minuti, a ponovno je strijelac bio Depoitre. Lustig je ubacio u 16-erac Rijeke, a Depoitre glavom pogađa za 2-1.

Zadnju prigodu na utakmici imali su domaćini u 80. minuti. Opet je ubacio Lustig, a Jaremčukov pokušaj glavom otišao je preko grede. Uzvrat je za tjedan dana na Rujevici gdje će Belgijce sigurno dočekati paklena atmosfera...