Komentari 5

Golčine, čudo Vukovara i fešta nogometa sa Zadranima u kupu

1

Vukovarci su do poluvremena stigli na 2-3 da bi u 92. minuti golom iz penala utakmicu odveli u produžetke u stilu Liverpoola protiv Milana u istanbulskom finalu 2005. U produžecima su se bolje snašli Zadrani...

Prava fešta nogometa odvila se u Bogdanovcima gdje je Zadar  (2. HNL) protiv Vukovara 1991 (3. HNL Istok) nakon 120 minuta došao do prolaska u osminu finala kupa Hrvatske.

Završilo je 5-3 za goste i to u dramatičnoj utakmici gdje su vodili 3-0 poslije 19 minuta igre.

Već u petoj minuti drugoligaš je poveo iz penala nakon što je u šesnaestercu Vukovara srušen Antonio Repić.

Vlatko Blažević bio je precizan, a novi šok za domaćina na zamjenskom terenu stigao je u 15. minuti kada je s 25 metara silovito iz voleja u gornji desni golmanov kut opalio Kristijan Jurić.

Zadar je zabio treći gol samo četiri minute poslije, bilo je to djelo Vlatka Blaževića koji je poslije ubačaja Repića s desne strane precizno pogodio u donji lijevi kut Đilasa.

Povratak Vukovara započinje u 43. minuti kada je Žan Drahotuski lijepo pogodio iz voleja s nekih 20 metara u lijevi Benderov kut.

Samo dvije minute poslije Dino Brajković udarcem glavom smanjuje na 2-3 poslije ubačaja Fore.

Do 92. minute nizale su se šanse s obje strane, a Vukovar se iz penala vraća u utakmicu. Precizan je bio kapetan Ivan Plum.

Ipak, Zadrani iz prekida golom Ivana Lepinjice vraćaju vodstvo u 104. minuti u da bi pobjedu potvrdio Josip Majić u 118. minuti.

Slaven slavio u Kurilovcu

U drugom susretu Slaven Belupo je pobijedio Udarnik iz Kurilovca 2-0. Premda je u prvom poluvremenu imao veliku nadmoć, Slaven nije uspio probiri obranu Udarnika. Gosti nisu iskoristili niti jedanaesterac kojeg je u 22. minuti promašio Gordana.

Ipak, gosti iz Koprvnice su u nastavku zabili dva gola i tako mirno priveli susret kraju. Strijelci su bili Nowak (46) i Rodrigue Bongongui (58).

Prošlog tjedna mjesto u osmini finala izborili su Osijek i Inter. Osijek je u Krapini pobijedio Zagorec sa 3-0, dok je Inter identičnim rezultatom u Beletincima porazio Bednju.

Preostale utakmice 16-ine finala igraju se u srijedu, a sastaju se Križevci - Rijeka, Zelina - GOŠK Dubrovnik, Krk - Cibalia, Nehaj Senj - Šibenik, Marsonia - Zagreb, Slavija Pleternica - Vinogradar Mladina, Sloga Nova Gradiška - Istra 1961, Primorac Biograd - Lokomotiva, Jadran LP Ploče - Split, Vrapče - Hajduk, Sloga Mravince - Dinamo i Varteks - Međimurje Čakovec.

VIDI OVO! 10 stvari koje morate znati o Luki Modriću.