Gold Cup: Domaćin SAD i Honduras prvi polufinalisti

1

Amerikancima je prolaz u polufinale osigurao gol Kennyja Coopera u 15. minuti prvog produžetka za Honduras je pobjednički gol zabio Martinez

Nogometaši Sjedinjenih Država pobijedili su nakon produžetaka Panamu 2-1, dok su Hondurašani bili bolji od Kanade 1-0 u prvim četvrtfinalnim dvobojima Prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike...
Pobjedničke će dvije reprezentacije igrati u polufinalu natjecanja, 23. srpnja (četvrtak) na Soldier Fieldu u Chicagu. Amerikanci su do uspjeha došli s drugom momčadi, nakon što su ih, ionako bez najboljih igrača, napustila još petorica nositelja igre (Adu, Davies, Cherundolo, Parkhurst i Feilhaber). Pobjednički gol zabio je Kenny Cooper, nogometaš Dallasa, u 105. minuti utakmice. Panamci su poveli u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko napadača meksičke Pachuce Blasa Pereza, koji je s trima golovima trenutačno prvi strijelac natjecanja. U 49. je minuti izjednačio veznjak Kyle Beckerman. Dvoboj se igrao u Philadelphiji. Istim su rezultatom Panamci od Amerikanaca također izgubili u četvrtfinalu prošlog Gold Cupa, igranog 2007. godine također u SAD-u. Honduras je na istom stadionu nekoliko sati ranije nadigrao Kanađane 1-0 pogotkom Waltera Martineza u 36. minuti.