Komentari 25

Golijada na Otoku: United lako, preokreti Chelseaja i 'topnika'

13

Arsenal je gubio od Evertona do 70. minute, a onda su zabili Aršavin i Koscielny. Chelsea je bio u zaostatku kod Sunderlanda pa slavio 4-2. United je pobijedio Villu

U utorak su odigrane četiri utakmice 25. kola Premiershipa, a značajka svih utakmica je mnogo golova. Svaka momčad je barem jednom zatresla suparničku mrežu...Svi velikani su slavili, Arsenal i Manchester United na svom travnjaku, a Chelsea u gostima.

Arsenal je pobijedio Everton 2-1 na Emiratesu makar je tijekom prvog dijela prolazio kroz teško razdoblje. Everton je ostavio bolji dojam, napadao pa i poveo u 24. minuti, zabio je Louis Saha.

Arsenal je uzvratio u samo pet minuta (70. i 75.), postigli su dva gola i uzeli vrijedna tri boda. Strijelci su bili Aršavin (nakon pogreške obrane gostiju) i Koscielny glavom.

Manchester United je odličnom igrom Waynea Rooneyja svladao Aston Villu 3-1. Navijači domaće momčadi su napokon vidjeli učinkovitog Rooneyja, koji nije samo postigao dva gola (treći i četvrti ove sezone u Premiershipu), već je lijepo uposlio Nemanju Vidića koji je zakucao loptu u suparničku mrežu u 64. minuti i potvrdu pobjede. Inače, pet minuta prije Vidićevog gola Darren Bent je donio nemir na Old Trafford smanjivši na 2-1. Za Benta je ovo bio drugi nastup u dresu Aston Ville i drugi gol.

Za Chelsea u utorak nije debitirao Fernando Torres, ali su ipak ugrabili tri boda na gostovanju kod Sunderlanda (4-2). Na odmor se otišlo s 2-2, a potom su u drugom dijelu John Terry u 60. i Nicolas Anelka u 90. minuti presudili domaćinu.

U posljednjem današnjem ogledu su West Bromwich i Wigan remizirali 2-2.