Komentari 19

Gorica previše rotirala pa se opekla, Rudeš im uzeo bod...

1

Rudeš i Gorica remizirali su u prvom susretu 32. kola HT Prve lige (1-1). Poveli su gosti golom Cherifa N'Diayea iz penala, a sedam minuta prije kraja konačan rezultat postavio je Tomislav Mrkonjić

Uf, nakon ove utakmice trener Gorice Sergej Jakirović imat će što reći svojim igračima...

Utakmicom na Kranjčevićevoj Rudeš i Gorica otvorili su 32. kolo HT Prve lige, a trener Jakirović odlučio je priliku dati nekim igračima s klupe poput Maslowskog, Šrolera...

Ipak, činilo se da će taj recept proći kada je u 17. minuti penal iznudio Farouk Miya. On je iz blizine u ruku pogodio Nigerijca Erhuna Obanora, a sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku. Loptu je u odsustvu Zwolinskog i Lovrića uzeo Senegalac Cherif N'Diaye i zabio svoj šesti prvenstveni gol.

Zagreb: Rudeš ugostio Goricu u 32. kolu HT Prve lige

Rudeš se u nastavku probudio, a veliku priliku promašio je Tomislav Štrkalj koji je s dva metra neometan zakasnio na loptu u 74. minuti.

U 80. minuti Poljak Maslowski primio je loptu u kaznenom prostoru Rudeša, ali pucao je traljavo iz velike prilike. Rudeš je to iskoristio tri minute kasnije i stigao do poravnanja. Nakon jednog kornera Mario Marina glavom je loptu odbio kratko, točno na nogu Tomislava Mrkonjića koji je taj poklon iskoristio i zabio za konačnih 1-1.

Momčad Tomislava Ivkovića mogla je i do sva tri boda, ali u 88. minuti Ivan Božić promašuje izglednu priliku koju mu je stvorio Štrkalj sjajnim dodavanjem u dubinu. U sudačkoj nadoknadi za Goricu je svoj udarac oprobao Marina, a Ivan Banić krajnjim naporom to skida.

Rudeš je bodom ostao na zadnjem mjestu sa svega 11 bodova, dok je Gorica stigla na 50 bodova koliko ima i Hajduk, ali su peti zbog lošije gol razlike.