Komentari 5

Goričani ispustili vrh 2. HNL, 'nula' Bistre na Gospinu docu

Nogometaši Gorice u derbiju 20. kola Druge HNL remizirali su u Sesvetama 1-1 i tako propustili priliku vratiti vrh ljestvice. Utakmica Imotskog i Bistre završila je 0-0

Zaprešićki Inter subotnjom je minimalnom domaćom pobjedom protiv Cibalije preuzeo vrh Druge hrvatske nogometne lige kojega nije uspio vratiti dosadašnji lider Gorica. Izabranici Dražena Biškupa nakon poraza od Imotskog prosuli su bodove i kod Sesveta.

Druga derbi-utakmica 20. kola između Sesveta i Gorice na stadionu Svetog Josipa Radnika završila je 1-1. Nikola Rak nakon asistencije u prošlom kolu bio je strijelac za vodeći gol gostiju u 41. minuti nakon što je Dvorneković pogodio stativu.

"Šljakerima" je bod donio adut s klupe domaćeg trenera Valentina Barišića . Mario Mioč u 65. minuti završio je solo-prodor preciznim udarcem za konačnih 1-1 kojim Gorica ostaje na drugom mjestu, a Sesvete na trećem s pet bodova manje.

U drugoj utakmici dana u Imotskom domaćin je remizirao s Bistrom 0-0, no u prvi plan utakmice izbili su loši vremenski uvjeti zbog kojih se teško moglo igrati.

Bura koja posljednjih dana dere hrvatskim jugom nije zaobišla ni grad uz Crveno i Modro jezero, pa je tako podjelom bodova Imotski napredovao na šestu poziciju, a Bistra ostala pretposljednja.

Kolo će u nedjelju zaključiti Dugopolje i Lučko (15 sati), a Rudeš je slobodan.