Grafite sačuvao prednost, Misimović prijeti Herzogu

1

Wolfsburg je pobijedio Bayer iz Leverkusena na svojoj Volkswagen-Areni 2-1 i time sačuvao tri boda prednosti pred Bayernom na vrhu tablice

Iako igrom nisu briljirali protiv neugodnih gostiju, Brazilac Grafite je Wolfsburgu s dva gola (njegov 21. i 22. u sezoni) donio sva tri boda. Prvi je u 23. minuti zabio iz dvojbenog penala kojeg je sam i iznudio, dok mu je za drugi maestralnom loptom u prazan prostor asistirao BiH-reprezentativac Zvjezdan Misimović, upisavši 18. bundesligašku asistenciju u sezoni. Samo je dvije asistencije udaljen od rekorda austrijskog veznjaka Werdera Andreasa Herzoga, koji je u sezoni 1994/1995 asistirao dvadeset puta. U akciji kod pobjedničkog gola sudjelovao je i Edin Džeko.
U međuvremenu je na 1-1 (54. minuta) izjednačio Toni Kroos (19), najtalentiraniji njemački nogometaš, koji je u Leverkusenu na posudbi iz minhenskog Bayerna. Bio mu je to prvi prvenstveni gol u sezoni, a zabio ga je vrlo efektno, iz koljena, na dodavanje Stefana Kießlinga. Ovom je pobjedom sastav Felixa Magatha izjednačio 22 godine star bundesligaški rekord Borussije iz Mönchengladbacha (iz 1987. godine) od deset uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Od 11 su ovoproljetnih dvoboja samo remizirali u prvom (1-1 u Kölnu).
Bayern je održao trobodni zaostatak za vodećim Wolfsburgom zahvaljujući minimalnoj pobjedi (1-0) na gostovanju kod Arminije u Bielefeldu. Gol odluke, svoj 12. u sezoni, glavom je zabio Luca Toni u 64. minuti na ubacivanje Francka Riberyja. Andre Mijatović umalo je domaćima donio izjednačenje udarcem glavom nakon prekida u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Zamalo je promašio. Nakon toga zbog pregrubog je starta zaradio žuti karton. Mogao je i crveni.
Karlsruhe je dočekao Hoffenheima i sretno izvukao 2-2 remi. Gosti su dvaput vodili. Prvi je gol zabio BiH-reprezentativac Sejad Salihović, a kod drugog je asistirao Teberu. Zaradio je i žuti karton. Hrvatski nogometaš Dino Drpić u 83. je minuti kardinalno pogriješio, no Sanogo nije uspio iskosa pogoditi praznu mrežu.
Mario Gomez hat-trickom je Stuttgartu donio gostujuću 3-0 pobjedu nad Kölnom. Došao je do brojke od 18 prvenstvenih golova ove sezone. A najljepši gol dana zabio je Paragvajac Nelson Valdez u gostujućoj pobjedi Borrusije iz Dortmunda kod Bochuma (2-0). U idealnoj je putanji pogodio suprotne rašlje udarcem s dvadesetak metara, malo s lijeve strane.

BUNDESLIGA, 28. KOLO
Arminia - Bayern 0-1 (Toni 64)
Köln - Stuttgart 0-3 (Gomez 16, 55, 71)
Wolfsburg - Bayer 2-1 (Grafite 23-11m, 85 / Kroos 54)
Eintracht - Borussia (M) 4-1 (Meier 40, Liberopoulos 47, Russ 80, Fink 88 / Daems 75-11m)
Bochum - Borussia (D) 0-2 (Owomoyela 11, Valdez 54)
Karlsruhe - Hoffenheim 2-2 (Freiss 33, Federico 65 / Salihović 28, Teber 48)