Gruž ostao neosvojiva tvrđava: Jug ništa nije dao ni Mađarima

1

Kada već gosti nisu htjeli, odnosno mogli, smanjiti razliku, Obradović je četiri minute prije kraja odlučio riješiti sve. I riješio je sve, po običaju. Jug je pobijedio Szolnok 14-11

Gruž i dalje ostaje neosvojiva tvrđava za europske klubove koji su ga pohodili ove sezone. Praznih se ruku iz dubrovačke utvrde vraća i Szolnok (14-11), prvak Europe iz 2017. godine koji ni u danima veće koncentracije kvalitete nije mogao do bodovnog ulova u Dubrovniku.

Pa zašto bi sada, kao da su nešto oslabljenim Mađarima (Drašović), koji u svojim redovima imaju petoricu srpski reprezentativaca, rekli jugaši koji su arhivirali poraz u finalu Kupa od Mladosti.

Obradović riješio

Prolaznu je ocjenu uz jugaše zaradila i liječnička služba koja je za nastup uspjela skrpati golmana Popadića i njegovu ozlijeđenu ruku. Ipak je obrani puno lakše s njim nego s Kržićem. Možda se zato i previše opustila u prvom dijelu u kojem Gospari nisu imali problema u napadu zažmirimo li na prve četiri minute i dva neiskorištena napada s igračem više.

Raznolikosti nije nedostajalo, ponajprije Papanastasiouu, dok su na vrlo sličan način jugaši primili nekoliko golova šutom na postavljenu zonu. Za Batorijev šut znamo, ali nije baš da je Szatmari šuter kakav je ispao pokraj dubrovačke obrane.

U igri lovice Dubrovčani su češće bili lovina, Mađari u prvom poluvremenu dvaput dok Grk Papanastasiou nije iz peterca prvi put odveo Jug na dva zaveslaja prednosti (8-6). Jugaši su pojačali obranu, na radost svog trenera Kobešćaka, a Fatoviću je na užas golmana Nayga upisan gol za 10-8. Teško da je lopta prešla gol-liniju, kako su rekli suci...

Međutim, tu su ruku pomoći jugaši prihvatili, Merkulov je zabio za 11-8 ususret posljednjih osam minuta, pa odmah i na ulasku u posljednju četvrtinu. Kada već gosti nisu htjeli, odnosno mogli, smanjiti razliku, Obradović je četiri minute prije kraja odlučio riješiti sve. I riješio je sve, po običaju.

Liga prvaka, 6. kolo:

Jug AO - Szolnok 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)

Jug AO: Popadić (6 obrana), Jarak; Macan, Fatović 2, Lončar, Kržić, Garcia 1, Lozina 1, Merkulov 4, Papanastasiou 3, Žuvela, Benić, Obradović 3

Szolnok: Nagy (7 obrana), Banyai; Angyal, Lazić, Subotić, Varnai 1, Pijetlović 2, Jansik, Rašović, Szatmari 2, Batori 4, Szeghalmi, Dory 2

Igrač više: Jug AO 7/13, Szolnok 6/11

Peterci: Jug AO 1/1, Szolnok 1/1