Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Utakmica preokreta: S igračem manje City pobijedio Schalke

None Foto: MATTHEW CHILDS 8

Utakmica puna uzbuđenja na Veltins Areni u Gelsenkirchenu završila je pobjedom Manchester Cityja (2-3). Domaćin Schalke bio je korak do iznenađenja, ali pokleknuli su u zadnjih pet minuta utakmice

U drugom susretu večeri Manchester City je na gostovanju pobijedio Schalke sa 3-2 nakon što je na poluvremenu gubio 1-2. Gosti su poveli, Schalke je u završnici prvog dijela okrenuli rezultat, no City je u nastavku s igračem manje zabio dva gola za pobjedu 3-2.

City je od prve minute dominirao i pritisak gostiju urodio je plodom u 18. minuti kada je Sergio Aguero zabio nakon velike pogreške vratara Ralfa Fahrmanna. David Silva je presjekao jedno loše dodavanje domaće 'jedinice' i asistirao Agueru koji je zabio u prazna vrata za 1-0.

Champions League - Round of 16 First Leg - Schalke 04 v Manchester City | Autor: WOLFGANG RATTAY Foto: WOLFGANG RATTAY

'Građani' su nastavili sa svojom igrom i činilo se kako će do poluvremena zabiti još koji pogodak. Međutim, dogodio se veliki obrat i Schalke je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat iz dva kaznena udarca, a oba je realizirao Nabil Bentaleb. Prvog je zabio u 38. minuti nakon što je Otamendi igrao rukom, a drugog u 45. minuti nakon što je Fernandinho povukao Sanea.

U 68. minuti gosti su zapali u nove probleme nakon što je Otamendi dobio drugi žuti karton i morao ranije napustiti teren. City je i s igračem manje jurnuo po izjednačenje i uspio je poravnati rezultat sjajnim golom Leroya Sanea iz slobodnog udarca u 85. minuti. Međutim, City nije na tome stao i u 90. minuti Sterling je zabio za pobjedu 3-2.

City je u posljednjih 14 susreta upisao 13 pobjeda i poraz od Newcastle Uniteda, dok je Schalke u zadnjih 11 susreta zabilježio samo tri pobjede. Schalke je dobio samo tri od zadnjih devet domaćih utakmica LP, a pritom je primio čak 21 gol.

Uzvratna utakmica je 12. ožujka u Manchesteru.

Schalke

2
:
3

Man City

38' (11m), 45' (11m) Bentaleb
19' Agüero, 85' Sane, 90' Sterling
  • start_end

90' Kraj

Kraj je utakmice u Gelsenkirchenu, City je slavio protiv Schalkea rezultatom 2-3! Sve je krenulo ako iz snova za goste, zabio je Agüero u 18. minuti, ali do kraja poluvremena nakon grešaka Otamendija i Fernandinha iz penala je dva puta zabio Bentaleb.

U nastavku je City dominirao, ali opet je uslijedio šok u 68. minuti kad je Otamendi dobio drugi žuti karton. No, pravi je preokret krenuo u 85. minuti kad je maestralnim golom iz slobodnjaka izjednačio bivši 'rudar' Sane, a pet je minuta kasnije grešku domaće obrane iskoristio Sterling i postavio konačnih 2-3.

• goal

90' Gol

Još jedna greška u domaćoj obrani i City vodi! Sterling je uzeo loptu u šesnaestercu, izbio sam pred Fährmanna i zabio za još jedan preokret na utakmici! Imaju za čime žaliti 'rudari', bili su na korak do velikog ostvarenja, a sad ih na Etihadu čeka nemoguća misija.

• goal

86' Gol

KAKAV GOL! Namjestio je loptu Leroy Sane i pucao sa dvadesetak metara od domaćeg gola. Lopta je ušla uz samu stativu, 'skinuo je paučinu' s gola bivšeg mu kluba. Fährmann je bio nemoćan, a Sane nije proslavio gol.

• 78'

Izašao je Sergio Agüero, a ušao Leroy Sane. Odlučio je Guardiola mijenjati u završnici, nikako ne može biti zadovoljan večerašnjom predstavom svojih nogometaša.

• 77'

Pokušao je nakon solo prodora Bernardo Silva, ali njegov udarac otišao je visoko iznad gola. Smirili su igru sada domaći, znaju što trebaju raditi i na pragu su najvećeg iznenađenja u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.

• second_yellow_card

68' Drugi žuti karton

Kakav šok za Manchester City! Nakon što su cijelo vrijeme napadali, opet ih je koštala greška Nicolasa Otamendija koji radi faul i zarađuje drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton! Guardiola iz igre povlači Davida Silvu, a na upražnjeno stopersko mjesto ulazi Vincent Kompany.

• replacement

64' Zamjena

Prvu zamjenu napravio je Schalke. Igru je napustio Hamza Mendyl, a na njegovo mjestu ulazi Burgstaller. Dvadeset i pet je minuta do kraja regularnog dijela susreta, a Schalke još uvijek vodi.

• 52'

Izigrali su gosti još jednom vezni red Schalkea, a u odličnoj je prilici bio Agüero. Trebao je samo uposliti Sterlinga na lijevoj strani, ali odlučio je sam završiti akciju i pucao daleko od Fährmannovog gola.

• 51'

Plete mrežu City oko šesnaesterca Schalkea. Aguero je imao dobru situaciju, ali u posljednji ga je trenutak blokirao domaći stoper Nastasić. Guardiola se lovi za glavu, bila je ovo velika prilika za 'građane'.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme bez promjena u obje momčadi. Prvi je s centra krenuo City, a Schalke je iznenađujuće izašao u visoki blok iznad centra. Odmah je zaprijetio De Bruyne već u 47. minuti, ali njegov je udarac blokiran.

• halftime

45' Poluvrijeme

Kraj je prvog poluvremena u Gelsenkirchenu. Dominirao je City, ali dvije velike pogreške njihovih stopera dovele su Schalke u vodstvo. Zabio je City nakon velike greške domaće obrane u 18. minuti, a strijelac je bio Agüero.

Preokret kreće u 38. minuti kad je Otamendi igrao rukom, a Bentaleb zabio iz penala. Tri minute kasnije, Fernandinho radi nepotreban faul u šesnaestercu, a Bentaleb opet zabija iz penala i dovodi Schalke u vodstvo.

Guardiola je na rubu živaca i zasigurno 'građane' u svlačionici čeka 'bukvica'. Drugo poluvrijeme kreće za petnaest minuta.

• goal

44' Gol

Kakva greška Fernandinha! Lopta je išla daleko od njegovog igrača, ali Brazilac ga je povukao i novi je penal dosuđen za Schalke. Opet je hladnokrvno zabio Bentaleb, ovaj put u desni gornji kut. Ništa tu nije mogao Ederson, Schalke je u vodstvu!

• yellow_card

41' Žuti karton

Neoprezno je Uth uklizao Gundoganu i dobio za taj start žuti karton. City je nakon toga nastavio s napadom, ali ubrzo izgubio loptu. Sve je faulom na sredini terena spasio kapetan David Silva.

• goal

38' 1-1 Gol

Ederson je otišao u desnu stranu, A Bentaleb je sigurno pucao u lijevu stranu i rezultat je izjednačen. Schalke je zabio gol u prvom ozbiljnijem prelasku centra, City će sad razmisliti o svom preranom smirivanju igre.

• penall

33' Penal

Igrao je rukom unutar šesnaesterca Nicolas Otamendi, a igrači Schalkea tražili su najstrožu kaznu. Nakon sto trideset godina premišljanja sudac Del Cerro dosudio je penal. Za ovo je i žuti karton dobio Nicolas Otamendi, pokušao je maknuti ruku iza leđa, ali nije bio dovoljno brz. Penal će izvesti Schalke.

• 31'

Još je petnaest minuta do kraja poluvremena, a City sigurno drži loptu i kontrolira utakmicu. Smirili su igru Guardiolini izabranici, znaju da Schalke mora napasti ako želi pozitivan rezultat večeras, a oni će svoje šanse strpljivo tražiti iz protivničkih grešaka.

• goal

19' 0-1 Gol

Tražili su domaći VAR, ali ništa od toga, City je u vodstvu! Pogriješila je obrana Schalkea, Silva je uzeo loptu i dodao Agüeru koji šalje loptu u nebranjenu mrežu dosad odličnog Fährmanna. Tražili su domaći faul Stonesa na početku akcije, ali sudac Del Cerro i pomoćnici u VAR sobi procijenili su da prekršaja nije bilo. City je u vodstvu.

• 16'

Pokušao je Kevin de Bruyne lijevom nogom ugroziti Fährmanna s dvadesetak metara od gola, ali bio je to lak plijen za kapetana Schalkea. Nakon toga odmah su loptu uzeli gosti, Sterling je ubacio za Agüera, ali obrana je u posljednji trenutak blokirala šut Argentincu.

• 7'

Još jedna odlična reakcija Fährmanna! Ovaj su put nogometaši Cityja nakon slobodnog udarca odigrali malonogometnu akciju koja je završila centaršutom Silve prema Agüeru, Argentinac je pucao glavom, ali domaće je u posljednji trenutak spasio kapetan na golu.

• 4'

Golman Schalkea odlično je reagirao u ovoj situaciji. Skoro je do lopte u šesnaestercu došao Sergio Aguero, ali u posljednji je trenutak Fährmann klizećim startom izbio loptu u aut. Od prve minute gosti su u žestokoj ofenzivi.

• start_end

1' Početak

Sudac Del Cerro dao je znak za početak susreta, a prvi su s centra krenuli domaći.

• SASTAVI

Dvadeset je minuta do početka utakmice, a poznati su sastavi u kojima će momčadi započeti večerašnji susret.

Schalke (5-3-2)

Fahrmann (c) - Caligiuri, Bruma, Sane, Nastasić, Oczipka - Serdar, Bentaleb, McKennie - Uth, Mendyl

Manchester City (4-3-3)

Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - De Bruyne, Gundogan, Silva (c) - Sterling, Agüero, Silva

• NAJAVA

Velika je razlika između večerašnjih protivnika. Manchester City veliki je favorit za prolaz protiv 'Rudara', ali sjetimo se kako je City ispao od Monaca.

Matija Nastasić i Leroy Sane igrat će večeras protiv svojih bivših momčadi, a Pep Guardiola volio bi pitanje pobjednika riješiti već u prvoj utakmici.

To je par koji djeluje kao da Schalke ide pred streljački vod. Uvjerljivo najizvjesniji par osmine finala, prolazak Cityja je 1.05, a tečaj na Schalke 14.3.