Komentari 13

Pašalić zabio i ostavio Talijane u igri, Pep bez oba golmana!?

5

Atalanta je na San Siru stigla do boda protiv Cityja. Bila je to sve samo ne uobičajena utakmica. City je poveo golom Sterlinga pa je Jesus promašio penal za 2-0. Pašalić je izjednačio, a Kyle Walker je na kraju bio golman...

Luda se utakmica odigrala na San Siru! Atalanta i Manchester City remizirali su (1-1) nakon nevjerojatnih 90 minuta! Imali su sve pod kontrolom izabranici Pepa Guardiole, ali nakon promašenog penala Gabriela Jesusa za 2-0, sve im je krenuo po zlu.

Dominirali su 'građani' u prvom poluvremenu te poveli već u sedmoj minuti kad je zabio Sterling. Imali su još nekoliko prilika preko Sterlinga, Mahreza i Jesusa, ali lopta jednostavno nije išla u gol. Pred sam kraj poluvremena nakon pregleda snimke, 'građani' su dobili i penal. Izgledalo je da će to biti samo lagan posao za Guardioline trupe, ali Jesus je uzeo loptu u ruke.

Champions League - Group C - Atalanta v Manchester City

I bio je to jedan od najgore izvedenih penala u povijesti Lige prvaka. Jesus je traljavo zahvatio loptu te pucao daleko od gola, a i da je pogodio okvir, lagano bi to uhvatio Gollini. Imao mu je što za reći Pep Guardiola, ali opet, njegovi su izabranici imali prednost na odmoru.

Kao da je to poljuljalo goste koji su malo preplašeni izašli na teren u nastavku. Tako je već u 49. minuti nakon odličnog ubačaja Gomeza glavom poentirao naš Mario Pašalić za veselje na San Siru! I tad je krenuo šou. Napadala je Atalanta, City odgovarao brzom tranzicijom, a onda ih je ta rupa u vraćanju koštala gola.

Izgubili su domaći loptu na sredini terena, a Iličić se sjurio sam prema Bravu koji ga manirom klasičnog stopera ruši s dvije noge i zarađuje crveni karton. No, ne bi to bilo problematično da upravo Bravo nije ušao kao zamjena jer se Ederson ozlijedio te je ostao u svlačionici na poluvremenu.

Tada je nastala zbrka. Tko izlazi? Tko će na gol? Nije crveni?! Igrači su okupirali Kulbakova, ali jedan igrač se hrabro pridigao i pokazao - ja sam taj. Kyle Walker je na klupi uzeo rukavice i pričekao Brava da izađe, obukao njegov dres i umjesto Mahreza ušao u igru. Odnosno, između vratnica.

I postavio je tri igrača u živi zid u jednoj opasnoj situaciji s dvadeset i pet metara. Tukao je Iličić silovito, ali Walker je to uz manje probleme obranio. Ni do kraja susreta nisu uspjeli domaći doći do gola, a Walker je sačuvao mrežu i bod za 'građane'.

REZULTATI

Atalanta - Manchester City 1-1 (1-0)
7' Sterling (1-0), 49' Pašalić (1-1)

Bayer - Atletico Madrid 2-1 (1-0)
41' Thomas ag (1-0), 55' Volland (2-0), 90'+4' Morata (2-1)

Crvena zvezda - Tottenham 0-4 (0-1)
34' Lo Celso (0-1), 57', 61' Son (0-3), 85' Eriksen (0-4)

PSG - Club Brugge 1-0 (1-0)
22' Icardi (1-0)

Real Madrid - Galatasaray 6-0 (4-0)
4', 7', 90'+3' Rodrygo (6-0), 14' Ramos (11m, 3-0), 45', 81' Benzema (5-0)