Komentari 112

Caktaš donio pobjedu Hajduku, 'bili' su sad korak bliže Europi

5

U prvoj utakmici 32. kola 1.HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Inter (3-2). Sve je krenulo s dva autogola - prvo je zabio Svatok, a zatim Muhar, ali Caktaš je s dva gola okrenuo utakmicu. Zabio je još Tsonev, ali prekasno

U dvoboju 32. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Inter s 3-2 (2-1). Splitski sastav je protiv hrabrog Intera na kišnom Poljudu ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu u borbi za Europu.

Inter je poveo nakon velike pogreške braniča Hajduka Ukrajinca Oleksandra Svatoka koji je u 13. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu. Splićani su izjednačili također autogolom, u 33. minuti ubačaj Jradija je glavom u mrežu sproveo Karlo Muhar. Za potpuni preokret već u prvom dijelu pobrinuo se u 44. minuti Mijo Caktaš koji je glavom pogodio s desetak metara na ubačaj Tudora.

U 71. minuti Caktaš je postigao i drugi gol na utakmici nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Intera, kada je lopta sretno došla do kapetana Hajduka koji ne griješi s pet metara. Konačnih 3-2 postavio je Bugarin Borislav Tsonev u zadnjim sekundama dvoboja.

Hajduk je četvrti s 53 boda, koliko ima i trećeplasirani Osijek, dok je Inter ostao osmi s 28 bodova, šest više od pretposljednje Istre 1961.  Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.