Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Ovaj Hajduk zaslužuje Europu: Jairo i Caktaš srušili su Inter!

None Foto: Marko Prpic/PIXSELL 9

Nogometaši Hajduka stigli su do pobjede kod Intera iz Zaprešića 3-1 nakon uvjerljive predstave. Hajduk je bio bolji 90 minuta pa primio gol u 93., a vrlo raspoložen danas bio je Jairo koji je dva puta bio strijelac

Ovakvom igrom Hajduk je trenutno glavni kandidat za Europsku ligu! Pad forme Lokomotive i promjenjiva Gorica dopustile su Hajduku da se približi na tri, odnosno jedan bod. Drugim riječima, samo tri boda dijeli Hajduk od četvrtog mjesta koje vodi u Europu.

Danas je od prve do zadnje minute držao kontrolu nad utakmicom i nije dopustio da se mir u njegovim redovima poremeti. Brazilac Jairo u 14. minuti je na asistenciju Juranovića zabio prekrasan volej, a samo šest minuta kasnije 'polomio je gležnjeve' Tatomiroviću pa zabio svoj drugi.

Bio je vrlo raspoložen u prvom poluvremenu pa smo gledali njegove bicikle, a uspio je 'prodati' i sombrero Valentiću. U nastavku je pogodio stativu i skoro došao do hat-tricka, no treći gol Hajduka na koncu je pripao Caktašu koji je u 52. minuti glavom zabio na ubačaj Gyurcsa.

Mogao je Hajduk danas zabiti i više, nekoliko trenutaka nakon gola Caktaš je imao novu priliku kada je sam izbio pred golmana Matkovića, no nije bio precizan i pogodio je ravno u čuvara mreže domaćina.

Ukupni dojam 'bijelih' pokvario je Tsonev, koji je u posljednjoj sekundi utakmice zabio za 3-1 nakon kornera.

Susret je pred 2.000 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Bebek iz Rijeke.

Hajduk je sada šesti na tablici HNL-a s 34 boda, Gorica je peta s 35 dok je četvrta Lokomotiva na 37 bodova. Vodeći je Dinamo (58), druga je Rijeka (44), a treći Osijek (40).

Kraj

KRAJ! Hajduk je stigao do uvjerljive pobjede na gostovanju kod Intera u Zaprešiću! Danas je zaista sjajan bio Jairo, koji je prvo zabio fenomenalan volej, a zatim sam slomio obranu Hajduka i dao svoj drugi. Imao je priliku i za hat-trick, no njegov udarac odsjeo je na stativi.

Caktaš je dodao i treći gol dok je za Inter počasni dao Tsonev u zadnjoj sekundi utakmice. Hajduk je ovom pobjedom stigao na samo tri boda do četvrte Lokomotive i mjesta koje vodi u Europsku ligu!

• goal

90+3' Gol

U doslovno posljednjoj sekundi utakmice Tsonev je smanjio rezultat Intera na 3-1 nakon kornera.

• extra_time

Nadoknada

Igrat će se još tri minute nadoknade.

• yellow_card

82' Žuti karton

Vrlo nesportski potez Brezovca za koji je dobio žuti karton. Namjerno je nagazio Tahiraja dok je ležao na podu. Na koncu je sudac Bebek i Tahiraju pokazao žuti karton zbog simuliranja.

• replacement

76' Zamjena

Tsonev je u igri umjesto Serderova kod Intera.

75' Zamjena

Oreščanin je iz igre u 72. izvadio Jradija i uveo Sahitija, a onda u 75. umjesto Gyurcsa ubacio Tahiraja.

• 74'

Inter skoro sedam godina nije slavio na svojem travnjaku protiv Hajduka. Posljednji put Zaprešićani su pobijedili 1-0 u travnju 2012., a sada je jasno da niti danas neće uspjeti prekinuti negativni niz.

Hajduk je danas pokazao sjajnu igru dostojnu borbe za europsku ligu.

• 64' STATIVA JAIRA

Jairo je sada umalo stigao do hat-tricka! Probio se kroz desno krilo i oštro poslao loptu u sredinu. Na kraju je pokušaj ispao udarac, koji je odsjeo na suprotnoj stativi.

Brazilac je sada lako mogao stići do svojeg trećeg gola, no nije bilo sreće.

• 60' ŠANSA CAKTAŠA

Palaversa je sjajno prebacio loptu u zadnju trećinu Intera gdje je Jairo propustio loptu za Caktaša. Veznjak Hajduka izbio je sam pred Matkovića, no golman Intera sjajnom reakcijom sačuvao je svoju mrežu i od četvrtog gola.

• injury

59' Ozljeda

Tatomirović je iznesen iz igre na nosilima nakon što je nastradao poslije vlastitog klizećeg starta. Nastradalo mu je koljeno i morat će ranije u svlačionicu.

• goal

52' Gol

GOOOL! Gyurcso je sjajno pronašao Caktaša u šesnaestercu Intera. Veznjak Hajduka bio je najviši u skoku i glavom je prevario Matkovića za 3-0 bijelih. Hajduk danas neće dopustiti iznenađenje kao zadnji put kad je vodio 2-0 pa ispustio dva gola prednosti.

• 47'

Inter je krenuo jako odmah u prvom dijelu! Žuti su zaprijetili, no Posavec je bio spreman i lako je uhvatio udarac Serderova.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• halftime

Poluvrijeme

Kraj prvog dijela! U potpunosti je pripao Jairu. Brazilac je dao dva gola i raspoloženo gospodario lijevom stranom bijele momčadi.

Hajduk je općenito bio puno bolja momčad. Taktika s kojom je Siniša Oreščanin istrčao u Zaprešić pokazala se kao pun pogodak i Inter je u prvih 45 minuta imao svega 2,3 izleta pred gol Posavca.

Domaćin je na koncu imao dva udarca, nijedan u okvir gola.

• 45'

Dvije minute nadoknade.

• 41'

Kakav promašaj Interova napadača! Kaluđerović je imao mrtvu šansu, ali uspio je s dva metra pogoditi prečku!

No, ipak ništa od napada pa čak i da je zabio. Pomoćni sudac sugerirao je Ivanu Bebeku s malom zadrškom da se ipak radi o zaleđu.

• 35'

Inter je imao jedan od rijetkih izleta pred gol Hajduka. Strčali su se žuti po desnoj strani, no samo uspjeli izboriti korner iz kojeg nisu napravili ništa konkretno. Dobar u skoku bio je, čini se, Nejašmić.

• 28'

Hajduk je nakon drugog gola primirio igru i sada s dva pogotka prednosti strpljivo gradi svaki novi napad.

Jairo je danas posebno inspiriran. Brazilac 'prodaje' bicikle suparničkim igračima, izvodi lijepe poteze, a tamo je uz lijevu aut liniju izveo sombrero nad Valentićem. Ako će ovako igrati u nastavku sezone, bit će glavni uzdanik momčadi Siniše Oreščanina.

• goal

20' DRUGI GOL JAIRA Gol

GOOOL! Opet Jairo! Nevjerojatno igra napadač Hajduka! Prvo je zabio fantastičan volej pa 'zavaljao' Tatomirovića, izbacio ga iz težišta i pogodio svoj drugi danas! Odlično je krenuo u utakmicu Brazilac.

• goal

14' SJAJAN GOL JAIRA Gol

GOOOOL! Strašan gol Jaira! Juranović je ubacio loptu u šesnaesterac, a Jairo je sjajno iz voleja stisnuo i fantastično pogodio za vodstvo Hajduka!

Ovo je, bez sumnje, gol kola!

• 11'

Potegnuo je Mijo Caktaš s 20-ak metara i sjajno gađao gornji desni kut, no Matković je bio spreman i lijepom intervencijom sačuvao je mrežu Zaprešićana.

Bila je ovo dobra prilika bijelih.

• 5'

Ivan Tatomirović je napravio faul u opasnoj zoni. Izborio je to Basel Jradi, a slobodnjak će izvesti Adam Gyurcso. Dobra je ovo pozicija za Hajduk, međutim mađarski je igrač loše pucao i lopta je otišla daleko od gola.

• 3'

Pokušao je sada ubaciti Domagoj Bradarić s lijeve strane, ali lopta mu je prešla preko noge. Otišlo je to iza linije i golaut će izvesti Mladen Matković. No, ubrzo je u posjed došao Hajduk koji ponovno kreće s napadom.

• 1' Početak

U Zaprešiću je 19 stupnjeva i vrijeme je savršeno za današnju utakmicu. Sudac Bebek dao znak za početak susreta, a prva je s centra krenula momčad Hajduka.

• INCIDENT

Sat vremena prije početka utakmice 23. kola 1. HNL u kojoj će u Zaprešiću igrati Inter i Hajduk, organizatori su morali čistiti stolice na mjestima gdje će biti Torcida jer su iste navodno bile namazane izmetom.

Kako prenosi Dalmatinski portal, Interovi djelatnici su na dan utakmice između Intera Hajduka morali čistiti sjedalice na tribine gdje će biti Torcida jer su iste bile premazane izmetom. Čudna je ovo situacija, ali organizator je pravovremeno reagirao pa će Torcidu dočekati čiste stolice.

- Nije se dogodilo ništa vrijedno spomena i Inter će svoje goste dočekati korektno kao i svaki put dosad - rekao nam je direktor kluba Branko Laljak

Utakmica između Hajduka i Intera počinje u 15 sati.

• SASTAVI

Petnaest je minuta do početka utakmice, a poznati su sastavi u kojima će momčadi istrčati na teren ŠRC-a u Zaprešiću.

Inter Zaprešić (4-2-3-1)

Matković - Valentić, Tatomirović, Ćeliković, Bosec - Muhar (c), Brezovec - Rak, Čulina, Serderov - Kaluđerović

Hajduk (4-3-1-2)

Posavec - Juranović (c), Vučur, Svatok, Bradarić - Jradi, Nejašmić, Palaversa - Caktaš - Gyurcso, Jairo

• NAJAVA

Nakon domaćeg remija s Goricom (0-0), momčad Hajduka gostuje u Zaprešiću kod Intera. Momčad 'diva iz predgrađa' u prošlom je kolu iznenadila Slaven Belupo u gostima (0-1), a sad se nadaju kako s dobrim rezultatima mogu nastaviti i protiv gostiju iz Splita.

Siniša Oreščanin svjestan je kako njegovi igrači moraju pružiti bolju partiju nego li u zadnjoj utakmici ako u Zaprešiću žele osvojiti bodove kojima bi se približili mjestima koja vode u europskim natjecanjima.

S druge strane je varaždinski strateg Samir Toplak koji se nada da je u Serderovu dobio golgetersku zamjenu za Komnena Andrića koji je ove zime prešao u Dinamo.

Hajduk je trenutno 6. na tablici s 31 bodom u 22 utakmice, dok se Inter nalazi na 8. poziciji, točno iznad zone ispadanja s 21 bodom u 22 utakmice. Na pretposljednjem je mjestu Istra sa 17 bodova u 23 utakmice.