Komentari 77

Ovaj Hajduk zaslužuje Europu: Jairo i Caktaš srušili su Inter!

9

Nogometaši Hajduka stigli su do pobjede kod Intera iz Zaprešića 3-1 nakon uvjerljive predstave. Hajduk je bio bolji 90 minuta pa primio gol u 93., a vrlo raspoložen danas bio je Jairo koji je dva puta bio strijelac

Ovakvom igrom Hajduk je trenutno glavni kandidat za Europsku ligu! Pad forme Lokomotive i promjenjiva Gorica dopustile su Hajduku da se približi na tri, odnosno jedan bod. Drugim riječima, samo tri boda dijeli Hajduk od četvrtog mjesta koje vodi u Europu.

Danas je od prve do zadnje minute držao kontrolu nad utakmicom i nije dopustio da se mir u njegovim redovima poremeti. Brazilac Jairo u 14. minuti je na asistenciju Juranovića zabio prekrasan volej, a samo šest minuta kasnije 'polomio je gležnjeve' Tatomiroviću pa zabio svoj drugi.

Bio je vrlo raspoložen u prvom poluvremenu pa smo gledali njegove bicikle, a uspio je 'prodati' i sombrero Valentiću. U nastavku je pogodio stativu i skoro došao do hat-tricka, no treći gol Hajduka na koncu je pripao Caktašu koji je u 52. minuti glavom zabio na ubačaj Gyurcsa.

Mogao je Hajduk danas zabiti i više, nekoliko trenutaka nakon gola Caktaš je imao novu priliku kada je sam izbio pred golmana Matkovića, no nije bio precizan i pogodio je ravno u čuvara mreže domaćina.

Ukupni dojam 'bijelih' pokvario je Tsonev, koji je u posljednjoj sekundi utakmice zabio za 3-1 nakon kornera.

Susret je pred 2.000 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Bebek iz Rijeke.

Hajduk je sada šesti na tablici HNL-a s 34 boda, Gorica je peta s 35 dok je četvrta Lokomotiva na 37 bodova. Vodeći je Dinamo (58), druga je Rijeka (44), a treći Osijek (40).