Hajduk svladao Kamen, Dinamo bolji od Cibalije

4

Dinamo je lako pobijedio Cibaliju (4-0), Hajduk je visokim rezultatom svladao Kamen (4-0) dok je Varteks odigrao 2-2 s Pulom

U utakmicama 27. kola HNL-a nogometaši Dinama su u Maksimiru svladali vinkovačku Cibaliju sa 4:0 (4:0). Poveli su 'modri'i golom najboljeg strijelca HNL-a Eduarda da Silve u 6. minuti. Na 2-0 povisio je Brazilac Carlos u 28, a posao su dovršili Da Silva svojim drugim golom (36.) i Vedran Ćorluka (42.) koji je postavio i krajnji rezultat koji se više nije mijenjao u drugom poluvremenu. Zagreb je u Kranjčevićevoj s Međimurjem odigrao 1-1. Poveli su gosti iz Čakovca golom Piškora (55.), a bod domaćima donio je ponajbolji igrač Zagreba ove sezone Kruno Lovrek golom iz jedanasterca (83. minuta). Nogometaši Hajduka svladali su u Splitu Kamen Ingrad sa 4-0. Poluvrijeme je završilo bez pogodaka, a golijadu u veličkoj mreži otvorio je Pablo Munhoz odmah na početku drugog dijela (46.). Drugi gol postigao je Musa tri minute kasnije (49. min). Najbolji strijelac Hajduka ove sezone Mladen Bartolović povisio je na 3-0, dok je posao završio Čop svojim golom u 89. minuti. Nogometaši Varteksa su u Varaždinu odigrali s Pulom 2-2. "Krojači" su poveli 2-0 golovima Nikole Šafarića (7., 10.-11m), dok su strijelci za goste bili Deranja (33.) i Radas (60.). Šibenik i koprivnički Slaven Belupo su na Šubićevcu odigrali 0-0. Nogometaši Rijeke su na Kantridi poraženi od Osijeka 2-0, a dvsotruki strijelac bio je Jukić u 16. i 66. minuti.