Komentari 98

Hajduk 'isprašio' Istru i došao do druge pobjede u prvenstvu

4

Hajduk je došao do druge uzastopne prvenstvene pobjede. slavili su izabranici Zorana Vulića na gostovanju kod Istre s visokih 4-2 te tako zasjeli na šesto mjesto tablice....

Dolaskom Zorana Vulića Hajduk se preporodio. Nakon domaćeg slavlja nad Rudešom (3-1), Hajduk je došao i do nove pobjede. Ovoga puta na gostovanju kod Istre (4-2).

Odlično su 'bili' otvorili utakmicu te su već nakon 36 minuta imali visokih 3-0 zahvaljujući dvama golovima odlično raspoloženog Gyurcsa te jednim Ivanovskog

Iako se tada činilo kako će Splićani bez problema doći do lake pobjede, onda je na scenu stupio Rodriguez koji je pred sam kraj prvoga dijela dalekometnim projektilom pogodio same rašlje Hajdukovog gola i tako smanjio na 3-1.

Od samog početak drugog dijela Puljani su vršili  ogroman pritisak na igrače Hajduka, a to im je urodilo plodom već u 52. minuti kada Mierza glavom vraća Istru u život.

Međutim, nada domaćih nije dugo trajala jer je Ivanovski već u 65. minuti zabio svoj drugi na utakmici, a Hajdukov četvrti te je tako vratio 'bilima' dva gola prednosti.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a bitno je spomenuti i da je kapetan Istre Grujević igrao rukom na gol liniji zbog čega ga je Pajač 'nagradio' crvenim kartonom, ali Cakataš je s bijele točke pogodio samo prečku.

Ovo je druga pobjeda Hajduka ove sezone u domaćem prvenstvu, a prva pobjeda do koje je došao Zoran Vulić u Puli. Zahvaljujući novim bodovima, Hajduk je zasjeo na šesto mjesto s dva boda prednosti nad Slaven Belupom.