Komentari 83

Hamilton bez premca: Slavio u Monzi i zasjeo na vrh poretka

1

Hamilton je prvo u kvalifikacijama po 69. put u karijeri izborio prvu startnu poziciju te time postao apsolutnim rekorderom, a potom je na nedjeljnoj utrci slavio jer nije imao pravu konkurenciju

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) u nedjelju je po četvrti put u karijeri slavio na utrci SP-a Formule 1 za Veliku nagradu Italije te se probio i na čelo ukupnog redoslijeda s tri boda prednosti pred Nijemcem Sebastianom Vettelom (Ferrari) koji je osvojio treće mjesto na stazi u Monzi, a do ove utrke bio je na vodećem položaju u borbi za naslov svjetskog prvaka.

U Monzi je sve bilo u znaku Ferrarija koji slavi 70 godina postojanja, ali je Hamilton pokvario zabavu i pokupio sve što je mogao ovog vikenda.

Prvo je u subotnjim kvalifikacijama po 69. put u karijeri izborio prvu startnu poziciju te time postao apsolutnim rekorderom s jednim "pole positionom" više od legendarnog Nijemca Michaela Schumachera, a potom je u nedjelju bio bez prave konkurencije na putu prema svojoj 59. pobjedi u karijeri, a šeste u ovoj sezoni.

Drugo mjesto je osvojio Hamiltonov momčadski kolega, Finac Valtteri Bottas, a treći je do cilja stigao Ferrarijev kandidat za svjetskog prvaka, Nijemac Sebastian Vettel.

Nakon 13. utrke sezone Hamilton u ukupnom redoslijedu vodi sa 238 bodova, tri više od drugoplasiranog Vettela. Treći je Bottas sa 197 bodova.

Sljedeća utrka SP-a Formule 1 je na rasporedu 17. rujna, a vozit će se za Veliku nagradu Singapura.