Komentari 16

Hamilton izdominirao Ferrari: Na korak je do novog naslova

1

Treće Bottasovo mjesto znači da Hamilton (još) nije osvojio šesti naslov prvaka. Charles Leclerc, Alexander Albon i Max Verstappen u Meksiku su zauzeli pozicije od četvrtog do šestog mjesta

Lider u F1 poretku Lewis Hamilton pobijedio je i na Velikoj Nagradi Meksika s 1.5 sekundi ispred drugoplasiranoga Sebastiana Vettela. Na trećem mjestu završio je Valtteri Bottas što znači da Hamilton (još) nije okrunjen šestom titulom prvaka.

01:58

Ferrariji su odlično startali u utrku i Vettel je uspješno zatvorio napad Hamiltona koji je izgubio dosta brzine nakon toga. Hamilton i Verstappen su se našli jedan uz drugoga te je došlo do kontakta gumama zbog čega su obojica morala proći preko trave.

Verstappen je ubrzo prošao Bottasa odličnim manevrom u stadionu, ali Bottas je uz pomoć DRS-a uspio ponovno dostići Nizozemca. Došlo je do dodira i vozaču Red Bulla je puknula guma.

Kaznili Verstappena: Najbrži u kvalifikacijama starta - četvrti

Ova pobjeda Britanca Hamiltona bila je 100. Mercedesova u F1, a Hamilton svoju šestu titulu može osvojiti za tjedan dana u Americi.

Ovo je 83. pobjeda Hamiltona u karijeri, a tri utrke prije kraja Britanac ima 74 boda više od Bottasa, pa je posve izvjesno da će osvojiti naslov već na sljedećoj utrci VN SAD u Austinu sljedećeg vikenda. S obzirom da Bottas maksimalno može osvojiti ukupno 78 bodova, Hamiltonu trebaju samo četiri boda.

Domaći junak, Meksikanac Sergio Perez, utrku u svojoj domovini završio je na sedmom mjestu. Drugoplasirani Vettel je nakon utrke izjavio: "Ma nisam mogao puno misliti o Hamiltonu jer Bottas mi je stalno bio 'za petama' i radio stvarno veliki pritisak u lovu na 2. mjesto".