Komentari 9

Hamilton osvojio VN Japana, Vettelu sada bježi 67 bodova

1

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) pobijedio je u nedjelju u utrci Formule 1 za Veliku nagradu Japana, te je došao na korak do obrane naslova.

Aktualni svjetski prvak vodio je od početka do kraja utrke i došao je do 71. pobjede u karijeri, a devete u sezoni. Četiri utrke prije kraja sezone Hamilton ima 67 bodova više od svog najvećeg konkurenta Nijemca Sebastiana Vettela (Ferrari), koji je osvojio šesto mjesto u Japanu.

Drugo mjesto na stazi Suzuka pripalo je Fincu Valtteriju Bottasu (Mercedes), a treći je bio vozač Red Bulla Nizozemac Max Verstappen. Njegov momčadski kolega Daniel Ricciardo bio je četvrti, a Kimi Räikkönen (Ferrari) završio je utrku na petoj poziciji.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Formule 1 vodeći Lewis Hamilton ima 331 bod, a slijedi ga Sebastian Vettel sa 264, dok je na trećem mjestu Valtteri Bottas sa 207 bodova.

Sljedeća utrka na rasporedu je 21. listopada za Veliku nagradu SAD u Austinu.