HNL: Dvanaest golova u Vinkovcima i Čakovcu!

1

Zadar je kao gost 4-2 pobijedio Međimurje, koje je 80 minuta igralo s deset igrača, a Cibalia i Šibenik odigrali su 3-3 u Vinkovicima

U Vinkovcima i Čakovcu gledatelji su vidjeli ukupno čak 12 golova. Zadrani su još jednom odigrali sjajno i slavili kod Međimurja 4-2, dok su Šibenik i Cibalia remizirali 3-3 u utakmici punoj prekoreta. Vinkovčani su preko Andreja Kerića poveli već u 5. minuti, ali ubrzo se probudio opasni Ermin Zec. Napadač Šibenika zabio je u 9. minuti za 1-1, a u 27. je doveo Šibenik u vodstvo. Snažnim udarcem u rašlje zabio je svoj peti gol u prvenstvu. Cibaliji je trebalo deset minuta da izjednači na 2-2, ovoga puta iz daljine je pogodio Husić. Strijelci su mirovali do 75. minute, kada je ponovno povela domaća ekipa. Ivan Medvid za 3-2. Ali ni to nije sve! Samo četiri minute kasnije Frane Vitajić donosi i treće poravnanje. Nakon što je čistu prigodu zapucao Cibalijin iskusni napadač Dodik, bilo je jasno da promjena rezultata više neće biti. Zadar je u Čakovcu odmah pokazao tko je gazda. Marin Tomasov otvorio je golijadu već u 8. minuti, a minutu kasnije crveni karton zaradio je kapetan Međimurja Danijel Štefulj. Da bi početak domaćina bio najgori mogući, pobrinuo se Dragan Župan, koji je u 11. minuti zabio za 2-0. Bivši Osječanin Josip Milardović smanjio je na 1-2 već u 15. minuti, ali u pretposljednjoj minuti poluvremena 3-1 postavlja Jakov Surać. Međimurci su preko Šaranovića još jednom uspjeli prići na gol zaostatka u 75. minuti preko Šaranovića, a za konačnih 4-2 zabio je Štefančić, bivši igrač - Međimurja. HNL, 7. kolo: Međimurje - Zadar 2-4 (Milardović '15, Šaranović '75 / Tomasov '8, Župan '11, Surać '44, Štefančić '88) Cibalia - Šibenik 3-3 (Kerić '5, Husić '37, Medvid '75 / Zec '9, '27, Vitajić '79) Zagreb - Dinamo 1-3 (Lajtman '45 / Mandžukić '14, '40, Stojkić '15-ag)