Komentari 68

Hrvatska ima status nositelja! Oranje remijem do završnice...

3

Hrvatska ima status nositelja u nadolazećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Nizozemska je u posljednjih pet minuta utakmice zabila dva gola i time sebi osigurala prvo mjesto, a Vatrenima status nositelja

Vatreni mogu odahnuti, Nizozemci su im donijeli status nositelja u nadolazećim kvalifikacijama u posljednjih pet minuta utakmice protiv Njemačke (2-2).

Izabranici Joachima Löwa u prvom su poluvremenu dominantno odigrali i poveli lijepim golom Wernera u 9. minuti, a 2-0 na odmoru osigurali golom Sanea u 20. minuti. 'Elf' je bio dominantan i izgledalo je kako će se Nizozemci morati zadovoljiti drugim mjestom u skupini.

No, u posljednjih su se pet minuta ukazali Promes i van Dijk. Prvo je Promes lijepo pogodio za 2-1 u 85. minuti, a sreću je Nizozemcima u prvoj minuti sučeve nadoknade donio Virgil van Dijk volejem u šesnaestercu za konačnih 2-2 i prvo mjesto 'Oranja' u skupini 1 grupe A. Nizozemski su reprezentativci tako uz Portugal, Englesku i Švicarsku osigurali nastup na završnom turniru elitne skupine Lige nacija.

Odahnuti može i Zlatko Dalić čiji izabranici sada imaju siguran status nositelja u nadolazećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, dok to neće imati Island s 0 bodova i Poljska ako sutra izgubi od Portugala.

Ždrijeb za EURO održat će se 2. prosinca u Dublinu. U kvalifikacijama će sudjelovati 55 reprezentacija koje će biti podijeljene u 10 skupina. U pet skupina igrat će po pet reprezentacija, a u pet skupina po šest ekipa. Plasman na EURO izborit će po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.

U ostalim susretima Češka je izborila ostanak u Ligi B zahvaljujući 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Slovačke u Pragu golom Schicka (32). Česi su natjecanje u skupini 1 završili na drugom mjestu sa šest bodova, tri manje od Ukrajine koja se plasirala u Ligu A, a tri više od Slovačke koja je ispala u Ligu C.

U Ligi B u sljedećem izdanju Lige nacija igrat će i Norveška koja je osigurala prvo mjesto u skupini 3 Lige C 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Cipra. Norvežani su natjecanje okončali sa 13 bodova, dva više od druge Bugarske koja je u ponedjeljak igrala samo 1-1 (0-0) u Sofiji protiv Slovenije koja je još ranije ispala u Ligu D.

Makedonija je očekivano osigurala plasman u Ligu C rutinskom 3-0 (1-0) pobjedom protiv Gibraltara u Skoplju. Makedonci su natjecanje u skupini završili sa 15 bodova, pet više od druge Armenije.