Komentari 18

Hrvatska ultramaratonka treća na svijetu na 100 kilometara...

3

Osječka ultramaratonka Marija Vrajić Trošić (39) osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu na 100 km te ostvarila san istrčavši ispod sedam i pol sati

Hrvatska ultramaratonka Marija Vrajić Trošić osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u utrci na 100 kilometara s osobnim rekordom od sedam sati, 27 minuta i 10 sekundi! Osječanka koja u godinu dana pretrči više od 7000 kilometara osvojila je prvu hrvatsku trkačku medalju na svjetskim prvenstvima u povijesti!

Marija Vrajić Trošić prošle i pretprošle godine natjecala se na ultra maratonu "100 km del Passatore" na kojem je u ta dva navrata osvojila prvo mjesto. Na maratonu u Stockholmu, Marija je istrčala utrku za 7:37:09 h, čime je popravila svoj rekord na 100 km, ali san da istrči 100 kilometara ispod sedam i pol sati ostao je san.

Sve do danas kad je Marija otrčala 100 kilometara za nevjerojatnih sedam sati, 27 minuta i 10 sekundi. Osim svog najboljeg rezultata i trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu, Marija je otrčala i olimpijsku normu. Kapa do poda...