Komentari 3

Pajač zabio krasan gol u borbi Empolija za ostanak u Serie A

1

Bivši igrač Lokomotive Marko Pajač zabio je lijep gol Bologni u 34. kolu Serie A. Ipak, Bologna je preokrenula susret, slavila 3-1 i bacila Pajačev klub na korak od ispadanja

Ušli smo u napetu završnicu najjačih europskih liga. Bologna i Empoli grčevito su se borili za ostanak u Serie A, a pobjeda Bologne 3-1 mogla bi biti krucijalna.

Junak Empolija zamalo je bio Marko Pajač (25) koji je zabio krasan gol za 1-0 u 17. minuti. Proigrao ga je Danac Jacob Rasmussen, a naš je igrač fenomenalno pogodio udarcem izvan šesnaesterca iskosa. Golman Lukasz Skorupski očekivao je ubačaj, a Pajač je lukavo opalio u bliži kut i - pogodio.

Ipak, ni njegov gol nije bio dovoljan za bod(ove) u gostima. U 52. minuti zabio je Soriano za izjednačenje, a u 83. minuti Orsolini donosi pobjedu Bologni i baca Pajačev klub sve bliže ispadanja. U petoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3-1 zabio je Sansone.

Bivšem igraču Varaždina i Lokomotive to je drugi ovosezonski gol u devetom nastupu u Serie A. Jedan je zabio i Frosinoneu.

Pajač je inače igrač Cagliarija na posudbi u Empoliju. Tamo je dijelio svlačionicu s Filipom Bradarićem i Darijom Srnom, ali se nije naigrao.

Inače, Pajač dolazi iz nogometne obitelji. Njegov brat Igor Pajač poznati je HNL sudac, a drugi brat, Stjepan, konobari i igra za Zelinu koja je ove sezone igrala s Dinamom u Hrvatskom nogometnom kupu.