Komentari 2

Ibišević igra kao preporođen! Hertha dobila gradskog rivala

6

Hertha je u ovu utakmicu ušla s bodom više od gradskih rivala, ali od početka su uspostavili dominaciju kao da imaju 20 bodova više. Na kraju su im utrpali četiri komada...

Na leđima mu je 35 godina, daleko je od svog 'primea', ali Vedad Ibišević je posljednje dvije utakmice odigrao kao da je u životnoj formi. To su osjetili nogometaši Union Berlina koje je Hertha 'isprašila' 4-0 u 27. kolu Bundeslige, a Ibišević je zabio gol uz dvije asistencije.

Pogledom na imena, i ne baš primamljiv susret, no obzirom na situaciju da je nogometna utakmica uživo postala luksuz u doba korona virusa, pretpostavljamo da je pola Europe pratilo susret iz Berlina. I imali su jako puno toga za vidjeti.

Bundesliga - Hertha BSC v 1. FC Union Berlin

Hertha je u ovu utakmicu ušla s bodom više od gradskih rivala, ali od početka su uspostavili dominaciju kao da imaju 20 bodova više. U prvom dijelu ih nije išao gol, a onda su eksplodirali u drugom poluvremenu, pogotovo bivši BiH reprezentativac Vedad Ibišević koji je odigrao drugi dio za pamćenje. Razigravao je, prijetio, a onda i načeo goste u 51. minuti sjajnim golom glavom nakon ubačaja Plattenhardta. Samo minutu poslije, Ibišević je dobio loptu na centru i proigrao Lukebakiju koji je prošao golmana i mirno povećao na 2-0.

Na 3-0 je povisio Cunha u 61. minuti i to opet na asistenciju nevjerojatnog Ibiševića, a na konačnih 4-0 postavio je Boyata koji je zakucao loptu glavom u mrežu nakon ubačaja iz kornera.

Momčad Brune Labbadije je s nova tri boda skočila na 10. mjesto i sada imaju samo pet bodova manje od šestog Wolfsburga koji drži poziciju koja vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, ali uz utakmicu više.

Fantastičnom Ibiševiću ovo je bio peti gol u Bundesligi u 17 nastupa, a u Berlin je stigao 2015. godine. Nije više u cvijetu mladosti, ali i dalje je jedan od najboljih igrača Herthe. U prošlom kolu zabio je i Hoffenheimu kojeg je Hertha maznula s 3-0.

Koliko je sjajan, dokazuje i status Poljaka Krzysztofa Piateka koji je u igru ušao tek u 75. minuti. Došao je na ljeto iz Milana kao veliko pojačanje za 24 milijuna eura, ali skuplja mrvice pored preporođenog BiH napadača.

Union Berlin je ovim porazom ostao na 12. mjestu, ali nakon subotnjeg i nedjeljnog programa Bundeslige, za pretpostaviti je da će pasti prema dolje. Union u sljedećem kolu igra protiv Mainza, a Herthu čeka težak zadatak protiv Leipziga.