Komentari 36

Nakon Francuske, pobijedila je i Njemačka: Island bio preslab

4

Počeo je drugi krug Svjetskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj. Domaćin Njemačka je pred svojom publikom u Kölnu zasluženo slavila protiv Islanda 24-19

Postojala je nada kako bi ratoborni Vikinzi mogli domaćinima otkinuti bar bod, ali u tome nisu uspjeli. Njemačka je zasluženo slavila i pobjedom 24-19 osigurala vrijedna dva boda na otvaranju drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Danskoj i Njemačkoj.

IHF Handball World Championship - Germany & Denmark 2019 - Main Round Group 1 -  Germany v Iceland

Dobro su se držali Islanđani na početku, nisu dali Nijemcima da se odvoje na osjetniju razliku, ali u posljednjih pet minuta prvog dijela kao da su nestali s terena. Odličnu su obranu tada odigrali domaćini i na odmor otišli s +4 (14-10).

U nastavku igre Vikinzi nekoliko puta dolaze na -2, ali nikako da prelome tu barijeru. Domaći drže tri do četiri gola razlike, a na krilima danas odličnog golmana Wolffa odlaze i do krajnjih +5 (24-19).

Najraspucaniji je u redovima Njemačke bio Fäth sa šest golova, dok je za Island najviše golova dao Gunnarsson, također šest. domaćine sad čeka dan odmora pa utakmica protiv Hrvatske, dok Islanđani nemaju puno vremena za razmišljanje jer za nešto manje od 24 sata igraju protiv goropadne Francuske.

NJEMAČKA - ISLAND 24-19

• Vikinzi nisu iskoristili zadnji napad i Njemačka je zasluženo slavila s pet golova razlike
  • Budi se Island, ali nekoliko minuta prekasno. Minutu i pol do kraja imali su priliku doći na -3, ali danas odlični Wolff skida još jedan sedmerac
  • Pet je minuta do kraja, a Njemačka ima nedostižnih +5 i napad. To mogu zahvaliti odličnom Wolffu koji je u zadnjih nekoliko minuta obranio tri zicera
  • Zadnjih je 10 minuta, a Njemačka vodi 3 razlike i ima napad. Teško će Island doći i do boda, ali Vikinzi i dalje idu punom snagom
  • Ne iskorištavaju Islanđani igrača više u polju. Velika greška i bomba Fätha za novih +4 Njemačke. Vidljivo je da nemaju ideje u napadu pa je njihov trener pozvao minutu odmora
  • Opet igraju Vikinzi s igračem manje. Po tko zna koji put večeraš Horacek i Novotny u zraku drže dva prsta. Ali i s igračem manje izborili su sedmerac, no obranio ga je Wolff
  • Evo Islanda na -2. Dobro su iskoristili obranu sedmerca golmana Gustafssona koji je odlično reagirao i u sljedećem napadu. Dobro su odigrali na drugoj strani i pokazali da se ne predaju
  • Izgledalo je da će se Islanđani približiti domaćinima, ali tri loše reakcije u napadu i dvije loše reakcije u obrani vratile su ih na početak nakon dobre tri minute otvaranja
  • Počelo je drugo poluvrijeme
  • Rukometaši Islanda kao da su nakratko otišli s terena. Njemačka mašinerija pregazila ih je u nekoliko minuta te će domaćini na odmor otići sa zasluženih +4 (14-10)
  • Islanđani su zaradili novo isključenje, a Njemačka je otišla na +2. Još je pet minuta do poluvremena
  • Slavili su domaći igrači blok kao pobjedu, a na tome im je zahvalio Gudmundsson i 'otpadak' pospremio u gol za novo izjednačenje
  • Opet će dvije minute igrača više imati domaćini, a u 19. minuti rezultat je još uvijek izjednačen
  • Serijom 4-0 Islanđani odlaze na +1, a njemački trener Prokop odlučio je pozvati timeout jer će njegovi igrači sljedeće dvije minute igrati s igračem više
  • Horacek i Novotny isključili su igrača na obje strane pa će se sljedećih minutu igrati 5 na 5
  • Uraganski početak domaćina. Wolff skida dva šuta zaredom, a njegovi suigrači ne griješe u napadu. Islanđani se moraju probuditi ili bi mogao uslijediti debakl
  • Domaćini su iskoristili prva dva napada, dok Islanđani u drugom izlasku preko centra promašuju. Kapetan Gensheimer u 5. minuti svoju reprezentaciju odvodi na +2
  • Počela je utakmica
  • U prepunoj dvorani u Kölnu Njemačka i Island igraju prvu utakmicu drugog kruga. Islanđani su autsajderi, ali i kao takvi su nekada znali iznenaditi velike momčadi. Ako danas otkinu Nijemcima bar bod, 'kauboji će im biti iznimno zahvalni