Komentari 22

Island nam nije pomogao: Jaki Francuzi idu prema polufinalu

1

Hrvatska rukometna reprezentacija neočekivano je izgubila od Brazila 29-26, ali Francuzi si nisu dopustili iznenađenje. Laganom pobjedom protiv Islanda 22-31 preuzeli su tron u drugom krugu

Francuska rukometna reprezentacija napravila je korak bliže plasmanu u polufinale svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, nakon što je u dvoboju skupine I pobijedila Island sa 31-22 i sada vodi na ljestvici sa sedam bodova.

IHF Handball World Championship - Germany & Denmark 2019 - Main Round - Group 1 - Iceland v France

Aktualni svjetski prvaci su fantastično ušli u utakmicu. Poveli su 6-0, a prvi gol su primili tek nakon 13 minuta igre. Island je do poluvremena uspio smanjiti na četiri gola minusa (15-11), no u nastavku su Francuzi ubacili u brzinu više i na koncu pobijedili s uvjerljivih devet razlike (31-22).

Momčad Didiera Dinarta do pobjede su predvodili Valentin Porte i Melvyn Richardson sa po pet golova, dok je Vincent Gerard sakupio 14 obrana. Kod Islanda najefikasniji su bili Elvar Orn Jonsson s pet i Sigvaldi Gudjonsson sa četiri gola.

Francuska sada vodi sa sedam bodova iz četiri utakmice, Njemačka ima pet bodova iz tri ogleda, dok je Hrvatska treća sa četiri boda, također iz tri susreta. Španjolska i Brazil imaju po dva boda, dok je Island na začelju bez bodova.

U ponedjeljak se sastaju Španjolska - Brazil (18.00), te Hrvatska i Njemačka (20.30), dok su u srijedu posljednja tri susreta Brazil - Island (15.30 sati) Francuska - Hrvatska (18.00 sati), te Njemačka - Španjolska (20.30 sati)