Komentari 8

Island nas je dobio jednom, ali tada je počela naša kalvarija

1

Hrvatska i Island dosad su igrali šest puta. "Kockasti" imaju četiri pobjede, jedna je utakmica završila remijem, a Islanđani su pobijedili samo u lipnju prošle godine kod kuće 1-0

Hrvatska i Island prvu su utakmicu odigrali u ožujku 2005. godine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2006. godine. Islanđani su tada bili "patuljak" svjetskog nogometa. U Maksimiru je bilo 4-0 za "kockaste", a u istim smo kvalifikacijama, šest mjeseci kasnije, u gostima slavili 3-1.

Ždrijeb nas je spojio 2013. godine u dodatnim kvalifikacijama za Brazil. Bilo je 0-0 na Islandu i 2-0 u Zagrebu. U Maksimiru su zabili Mario Mandžukić i Darijo Srna, igrali smo od 38. minute s igračem manje jer je Mandžo dobio crveni karton.

Ponovno smo igrali u kvalifikacijama za ovaj Mundijal. Doma smo pobijedili 2-0. Junak je s dva gola bio Marcelo Brozović, na Islandu smo u lipnju prošle godine izgubili 1-0. Primili smo gol u 90. minuti i to ramenom. Tim su porazom za nas počeli problemi za nas u kvalifikacijama za ovaj Mundijal.

Island nas je, dakle, dobio samo jednom u šest utakmica. I u sutrašnju utakmicu ulazimo kao favoriti. Koeficijent na Hrvatsku je 2,20 ,na Island 3,50, a na remi 3,20. Prema Transfermarktu vrijedimo 364 milijuna eura, Island vrijedi 76 milijuna eura.