Ivan Leko strijelac i asistent za Club Brugge

3

Ivan Leko u velikom je stilu zaključio belgijsku sezonu. Njegov Club Brugge u posljednjem kolu belgijske lige slavio je protiv Westerloa 4-0

Tridesetgodišnji je Splićanin zabio u 19. minuti za 1-0, te Brechtu Caponu u 55. asistirao za treći gol domaćih. Davao je ton igri pobjedničke momčadi i, sasvim izvjesno, zaslužio epitet igrača utakmice. Pobjedu su Leko i suigrači poklonili Françoisu Stercheleu, svom u prometnoj nesreći tragično preminulom suigraču. Club Brugge je zauzeo treće mjesto na ljestvici i sljedeće će sezone igrati u Kupu Uefa.
Mario Carević odigrao je svih devedeset minuta u domaćoj pobjedi njegova Lokerena protiv Roeselarea (3-0), dok je Antun Dunković također odradio cijelu utakmicu u domaćem porazu njegova Mechelena od Sint-Truidena (2-3).
Prvak Standard potvrdio je da je najjača momčadl Lige pobijedivši u Genku 2-0. Za domaće je Ivan Bošnjak odradio 61. minutu. Zvonimir Deranja na klupi je odsjedio Mouscronovu domaću pobjedu na Germinalom (1-0), kao i Dario Smoje, čije je Gent slavio kod Dendera 3-0.
Prvak Standard i doprvak Anderlecht idu u kvalifikacije za Ligu prvaka, Club Bruggea čeka Kup Uefa, a četvrtoplasiranog Cercle Bruggea Intertoto kup. U drugu ligu ispadaju Sint-Truiden i Brussels.