Komentari 5

Ivan Santini kao kapetan zabio dva gola nakon mjesec dana...

1

Ivan Santini je odigrao cijeli susret za goste iz Bruxellesa, baš kao i Antonio Milić. U Belgiji u prvenstvu vodi Genk s 35 bodova, a Anderlecht je na četvrtom mjestu s 30 bodova

U susretu 16. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht je na gostovanju izgubio od St Truiden 2-4, a oba gola za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Santini. To su mu prvi golovi nakon 28. listopada, a prošle dvije prvenstvene utakmice je odsjedio na klupi.

Poveo je domaćin već u osmoj minuti golom Romana Bezusa. Izjednačio je Santini u 38. minuti, a potom je u 52. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo 2-1. Santini je tako stigao do brojke od 11 golova i trenutačno je vodeći strijelac prvenstva.

Nakon postignutog drugog gola gosti su neobjašnjivo stali i St Truiden je uzvratio s tri gola, a strijelci su bili Takehiro Tomiyasu (62), Daichi Kamada (66), te Yohan Boli (90+3).

Santini, koji je bio kapetan momčadi u ovoj utakmici je igrao cijeli susret za goste iz Bruxellesa, baš kao i Antonio Milić.

Na ljestvici vodi Genk s 35 bodova, Antwerpen je drugi s 32 boda, a treći je Club Brugge s 31 bodom. Anderlecht je četvrti s 30 bodova, a petu poziciju drži St Truiden s 27 bodova.