Komentari 18

Pa je li ovo Pirej ili Beograd? Delije su navijale protiv Juga

1

Namjerno su doputovali dva dana ranije samo da napakoste Hrvatima, napisali su grčki mediji za Delije koje su došle podržati prijatelje iz Olympiacosa na utakmici protiv Juga...

Jug je u ponedjeljak izgubio od vaterpolista Olympiacosa (6-5) u Grčkoj u 7. kolu Lige prvaka, a domaćini su imali puno veći broj navijača iza sebe nego što je to inače slučaj. Naime, nogometaši Crvene zvezde igraju u srijedu u Pireju protiv prijateljskog kluba Olympiacosa u 5. kolu Lige prvaka, a to znači samo jedno.

Delije su u Pirej doputovale dva dana ranije, a onda su zajedno s navijačima Olympiacosa iznenađujuće 'banuli' na bazen i navijali za grčku momčad protiv hrvatske ekipe.

To je na kraju i pomoglo vaterpolistima Olympiacosa koji su u tvrdoj i napetoj utakmici uspjeli pobijediti Jug 6-5.

- Namjerno su doputovali dva dana ranije samo da napakoste Hrvatima - napisali su grčki mediji povodom dolaska Delija na vaterpolsku utakmicu.

Jugaši nisu briljirali

Odigrali su Dubrovčani uvjerljivo najslabiju utakmicu ove sezone kada su u pitanju brojčane stavke, no briljirali nisu ni Grci, ali bolje su se snašli u utakmici tvrdih obrana (6-5) i pobjegli od jugaša na četiri boda prednosti.

Hrvatskom je prvaku trebalo čak 12 minuta da poentira, napravio je to Merkulov i smanjio na 1-3 (Mourikis 2, Joković). Odmah je zabio i Papanatasiou, a na ulasku u 21. minutu Jug je izjednačio na 4-4 zahvaljujući bivšem "crveno-bijelom" Paulu Obradoviću.

Nažalost, Kobešćakova momčad opet uplovljava u minute u kojima ne može zatresti domaću mrežu. Učinio je to konačno osam minuta kasnije Fatović, za 5-6 i još dovoljno vremena da se uhvati štogod. U posljednjoj minuti Jug je imao napad s igračem više, no Merkulov nije pogodio i bodovi su ostali u Ateni. Posljednji koje su jugaši mogli osvojiti u ovoj godini. Za neke slijedi odmor, za neke obaveze s reprezentacijom.

LEN Liga prvaka, 7. kolo:

Olympiacos - Jug AO 6-5 (2-0, 1-2, 2-2, 1-1)

Olympiacos: Zerdevas (8 obrana), Živojinović; Mylonakis 1, Skoumpakis, Genidounias 1, Joković 1, Buljubašić 1, Dervisis, Kakaris, Mourikis 2, Gounas, Argyropoulos, Mitrović

Jug AO: Popadić (14 obrana), Jarak; Macan, Fatović 1, Lončar, Kržić, Garcia, Lozina, Merkulov 1, Papanastasiou 1, Žuvela, Benić 1, Obradović 1