Jug slavio u Dubrovniku protiv Mladosti u finalu prvenstva...

1

U trećoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske vaterpolisti Juga CO u utorak su u Dubrovniku svladali zagrebačku Mladost sa 12-10  (3-2, 3-0, 2-2, 4-6 ), te su poveli sa 2-1 u pobjedama, a igra se na tri pobjede.

Vaterpolisti Juga, koji su veliki favoriti za naslov, nisu dozvolili novo iznenađenje nakon što su prije tri dana u u Zagrebu izgubili sa 5-6, a što je bila prva pobjeda Mladosti protiv dubrovačkog kluba nakon tri i pol godine.

Mladost se je dobro držala na početku susreta, nakon prve četvrtine bila je samo jedan gol u minusu (2-3). No, nakon toga Jug je nesmiljeno počeo puniti mrežu protivnika, te je početkom treće četvrtine vodio 7-2. Jug je držao visoki ritam sve do posljednjih šest minuta susreta, pa je Mladost u završnici uspjela ublažiti poraz.

Ekipu Juga predvodio je Javier Garcia sa tri pogotka, a Maro Joković, Viktor Rašović i Vicenzo Renzuto zabili su po dva gola. Kod Mladosti Luka Bukić postigao je četiri, a Cosmin Radu tri gola.

Četvrta utakmica finala je 30. svibnja u Zagrebu.