Komentari 10

Kakav šok! Angola u čudesnom finišu utakmice srušila Katar

1

Snažno prvo poluvrijeme dovelo je Afrikance do četiri gola prednosti, a iako se Katar u nastavku vratio, nevjerojatnih posljednjih 25 sekundi susreta donijele su Angoli prvu pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava

Angola je pobijedila Katar 24-23 u prvom kolu skupine D Svjetskog rukometnog prvenstva, i to golom u posljednjim sekundama!

Koeficijent na afričku reprezentaciju bio je tek 25, a pobjeda svjetskih viceprvaka 2015. godine činila se - izvjesnom!

Ipak, Afrikanci su borbenim prvim poluvremenom uhvatili četiri gola prednosti na predahu, ali i dalje se očekivao preokret. Katarani su izjednačili, a dvije minute prije kraja i poveli 23-22.

Imali su tada napad za dva razlike, no nisu ga realizirali, a Angola 25 sekundi prije kraja izjednačuje te potom brani napad Katara za pobjedu i brzom kontrom Chicola dolazi do jedne od većih pobjeda Angole u povijesti. Te prve na ijednom Svjetskom prvenstvu!

A heroji su bili golman Muachissengue s 18 obrana te Rome Hebo koji je zabio sedam golova.