Komentari 42

Kako na OI? U kvalifikacijama mogu biti Francuzi i Brazilci

1

Kvalifikacije se igraju u travnju, a u skupini od četiri reprezentacije, Hrvatska treba osvojiti jedno od dva prva mjesta. Drugim riječima, mora pobijediti sve izvaneuropske suparnike

Hrvatska je rukometna reprezentacija pobijedila Francusku 23-20 i ostvarila cilj izborivši kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Eh sad, što to znači? Možemo li tvrditi da će "kauboji" sigurno u Tokio? Tko će biti protivnici na tim turnirima?

21:44

Kvalifikacije za OI 2020. u Tokiju - tko sudjeluje?

Tri su kvalifikacijska turnira 16. do 19. travnja. Na njima će nastupiti šest reprezentacija sa Svjetskog prvenstva koje završe između drugog i sedmog mjesta. To mogu biti:

• Hrvatska
  • Francuska
  • Njemačka
  • Danska
  • Norveška
  • Švedska

Za sedmo mjesto u subotu će igrati Španjolska protiv Egipta, a iz navedenih reprezentacija izuzima se momčad koja u nedjelju pobijedi u finalu i postane svjetski prvak.

Najbolji kontinent po IHF-ovim ljestvicama (Europa) daje u kvalifikacije još dvije momčadi, a ostala tri kontinenta (Amerika, Azija, Afrika) po jednog, dok se jedno mjesto čuva za Oceniju, ako neka od njezinih reprezentacija bude iznad 12. mjesta na SP-u. Ako ne, to mjesto ide drugom najboljem kontinentu. A IHF ima u rukama i dvije pozivnice za kvalifikacije.

To znači da će vjerojatno u svakoj kvalifikacijskoj skupini biti barem dvije europske reprezentacije, pa bi Hrvatskoj suparnici mogli biti Francuska, Njemačka, Danska, Švedska...

A prijeti i novi okršaj s Brazilom, ako Brazilci ne postanu prvaci Južne Amerike.

Kakav je sustav natjecanja kvalifikacija za OI 2020.?

Tri su skupine po četiri reprezentacije, od kojih najbolje dvije iz svake skupine idu u Tokio.

To vjerojatno znači da će biti dovoljno pobijediti izvaneuropske suparnike.