Komentari 6

Trostruka Kup-kruna Osijeka! 'Svi možemo biti jako ponosni'

1

'Čudesan dan za Osijek, svi možemo biti ponosni. Vjerovali smo da možemo napraviti ovakav rezultat, a na kraju možemo biti presretni, završio je trener juniora Osijeka Steinbrückner

Kakva dominacija Osijeka! U Slavonskom Brodu danas je održana završnica Hrvatskog nogometnog kupa za mlađe uzraste: pionire, kadete i juniore, a u sve tri kategorije slavio je Osijek. Prvo su mladići (pioniri) Vedrana Nikšića svladali 3-2 Hajduk, pa su kadeti Osijeka nakon penala 0:0 (3-4;11m) dobili Lokomotivu, a onda su juniori "hat-trick" kompletirali pobjedom (3-1) nad Lokomotivom.

Juniorski dvoboj nije donio previše uzbuđenja, Osijek je već u prvom poluvremenu slomio otpor Lokomotive (za koju su nastupili Lirim Kastrati i Luka Hujber), mirno priveo utakmicu kraju, tako kompletirao "hat-trick". Današnji dan veliki je trijumf omladinske škole Osijeka čiji su klinci osvojili Kup Hrvatske za sezonu 2018/19. u pionirskoj, kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Junaci u pobjedi Osijeka bili su Durdova s dva pogotka, te makedonski branič Todoroski koji je uz jedan prekrasan gol upisao i asistenciju.

Lokose je prvi "otvorio" Durdov. Todoroski je prošao desnom stranom, idealno ubacio u kazneni prostor Zagrepčana, a Durdov lijepo poentirao glavom. Todor Todoroski ubrzo je i sam iz slobodnog udarca zabio za 2:0, dok je za konačnih 3:0 Durdov pogodio uz pomoć obrambenog bloka Lokomotive. Nogometaši Jerka Leke su dominirali nastavkom, čak četiri puta pogađali okvir gola, no rezultat se nije mijenjao. Sve do 83. minute kada je Hujber glavom zabio za konačnih 3:1.

- Čestitam Osijeku na osvojenom Kupu, mislim da je u juniorskom dvoboju svakome pripalo po jedno poluvrijeme. Oni su u prvom dijelu od četiri opasne situacije zabili tri gola, a mi nismo imali toliko sreće. U nastavku smo pogađali okvire gola, imali smo prigoda da se vratimo u igru ali lopta nije htjela u gol. Vjerujem da su gledatelji mogli uživati u prikazanom nogometu - kazao je trener Lokomotive Jerko Leko.

Juniorsku momčad Osijeka do naslova je odveo Tomislav Steinbrückner...

- Čudesan dan za Osijek, svi možemo biti ponosni. Vjerovali smo da možemo napraviti ovakav rezultat, a na kraju možemo biti ponosni i presretni. Mi smo se kao treneri nadali tome, a evo uspjeli smo u tome. Kažem, ovo je bio veliki dan za Osijek. Možda naša omladinska škola nije posljednjih 10-ak godina bila na nivou, ali sada se vraćamo na stare staze - kazao je Steinbrückner.